sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGoodyear zaprasza floty do badania Sustainable Reality Survey 2023

Goodyear zaprasza floty do badania Sustainable Reality Survey 2023

Już po raz trzeci Goodyear zaprasza wszystkie europejskie floty transportowe do udziału w badaniu Sustainable Reality Survey, którego celem jest weryfikacja działań branży na rzecz zrównoważonego transportu.

Podobnie jak w poprzednich latach, za każdą wypełnioną ankietę Goodyear podziękuje sadząc drzewo we współpracy z organizacją non-profit TreeNation. Ankieta Sustainable Reality Survey będzie otwarta do 21 lipca.

Dobry barometr

– Od 2021 roku wyniki badania Goodyear Sustainable Reality Survey są bardzo dobrym barometrem tego, jak floty transportowe w Europie podchodzą do nowych wyzwań i jak zmieniają się firmy, aby działać w sposób bardziej zrównoważony – wyjaśnił Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyeara ds. opon użytkowych w Europie. – Branża transportowa doświadcza ciągłej ewolucji ram prawnych. Inicjatywy takie jak pakiet Fit for 55, Euro 7, narzędzie do obliczania zużycia energii w pojazdach (VECTO) czy system handlu emisjami (ETS) wymagają od flot dostosowania się do nowej rzeczywistości i podjęcia odpowiednich działań, zarówno od strony wdrożenia wewnętrznych zasad, jak i zastosowania konkretnych produktów lub rozwiązań. Potrzeba urzeczywistnienia zrównoważonego rozwoju jest również motywowana przez klientów, którzy są skłonni wybierać firmy o bardziej odpowiedzialnych działaniach oraz inwestorów, dla których wyniki z zakresu ESG zaczynają być równie ważne jak finansowe.

Ankieta weryfikuje podejście flot do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach. Począwszy od zrozumienia najnowszych przepisów środowiskowych, poprzez sformalizowanie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po zastosowanie nowych rozwiązań i technologii.

Opony odgrywają ważną rolę

Ubiegłoroczne badanie wykazało, że floty przywiązują coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą m.in. rosnące z roku na roku inwestycje w tym zakresie. Zrównoważony rozwój staje się nie tylko istotną sprawą społeczną, wiele firm transportowych upatruje w nim swojej szansy na poprawę swoich wyników finansowych.

54% ankietowanych flot stwierdziło, że paliwooszczędne opony są częścią ich strategii zrównoważonego rozwoju, na drugim miejscu po wprowadzaniu bardziej wydajnych pojazdów. W przeszłości operatorzy flot byli zmuszeni wybierać między trwałością, przyczepnością, efektywnością paliwową i przebiegiem, ale najnowsze produkty Goodyeara i rozwiązania oferowane w ramach Goodyear Total Mobility pomagają osiągnąć właściwą równowagę i zapewnić flotom lepsze wyniki.

Na przykład zastosowanie opon Goodyear Fuelmax Endurance może przyczynić się do oszczędności 40 000 litrów paliwa rocznie. Ponadto usługi takie jak Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint czy Goodyear DrivePoint, mogą pomóc w szybszym i łatwiejszym zarządzaniu flotą, co przekłada się na wyższą wydajność. Wiele europejskich firm transportowych korzystających z oferty Total Mobility Goodyeara już zauważyło poprawę wyników.

– Dzięki wnioskom, które wyciągamy już od pierwszej edycji badania Sustainable Reality Survey w 2021 r., jako Goodyear jesteśmy lepiej przygotowani do reagowania na wyzwania flot i wspierania ich w poprawianiu wyników firm. Chcemy być ich preferowanym partnerem w zakresie mobilności – podsumował Maciej Szymański.

Głos w ankiecie można oddać tutaj

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź