poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościNowy Ford Tourneo Courier

Nowy Ford Tourneo Courier

Na rynek wchodzi nowy Tourneo Courier. Obok wersji spalinowej pojawia się elektryczna E-Tourneo.

Nowy Tourneo Courier z 1-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 125 KM wejdzie do produkcji jeszcze w 2023 roku. E Tourneo Courier będzie opuszał linię montażową fabryki w Krajowie w Rumunii od drugiej połowy 2024 roku.

Wariant elektryczny ma silnik o mocy 136 KM (100 kW). Funkcja „one-pedal”, pozwalają precyzyjnie sterować prędkością auta przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia. Do wyboru są tryby jazdy Normal, Eco i Slippery (na śliską nawierzchnię).

Samochód można ładować prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i lub stałym o mocy maksymalnie 100 kW.

Tourneo Courier

Tourneo Courier ma pięć miejsc i spory bagażnik. Można go powiększyć składając tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40. Model elektryczny ma dodatkowo schowek o pojemności 44 l pod pokrywą z przodu – w modelu spalinowym jest to pokrywa silnika.

Auto ma efektowny cyfrowy kokpit „digiboard” i system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, sterowany za pomocą 12-calowego wyświetlacza dotykowego. Telefon można bezprzewodowo połączyć z samochodem używając Android Auto lub Apple CarPlay, w wyposażeniu jest także indukcyjna ładowarka. Ford przewiduje możliwość dokonywania zdalnych, bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź