sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0DB Schenker podwaja powierzchnię dla Nissens Automotive

DB Schenker podwaja powierzchnię dla Nissens Automotive

DB Schenker uruchomi nowy magazyn dla Nissens Automotive. Obiekt pełni rolę centrum dystrybucyjnego dla produktów Nissens i AVA.

– Wraz z rozbudową magazynu centralnego w Polsce, jeszcze bardziej zwiększamy bliskość produktów Nissens i AVA oraz powiązanych usług dla klientów w całej Europie – mówi Esben Jansen, wiceprezes łańcucha dostaw w Grupie Nissens.

Rozbudowa bez zakłóceń

Nowy obiekt znajduje się na terenie w parku logistycznego Panattoni Park Poznań XII. To nowoczesny, wysokowydajny magazyn, oferujący możliwość rozbudowy. Zastosowano tu m.in. korytarze VNA (ang. Very Narrow Aisle) z pętlą indukcyjną dla wózków widłowych. Magazyn liczy prawie 20 000 mkw powierzchni, co przy niestandardowej wysokości 12,5 m przekłada się na pojemność 39 000 miejsc paletowych o różnej wielkości. Składowanych jest tu ponad 15 tysięcy jednostek SKU (ang. Stock Keeping Unit) klienta. Oznacza to ponad dwukrotne zwiększenie możliwości operacyjnych względem poprzedniego obiektu w Komornikach. Pełną wydajność operacyjną osiągnięto wiosną 2023 po rozszerzeniu magazynu o produkty AVA, które odbyło się jesienią 2022. Za organizację rozbudowy i ustanowienie nowego centralnego magazynu dla kolejnej marki odpowiedzialny był DB Schenker. Rozbudowa nie zachwiała procesów logistycznych klienta i dystrybucja zamówień była realizowana cały czas zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Nissens Automotive

Kluczowa branża

– Współpraca z Nissens Automotive to przykład doskonałego partnerstwa, wzajemnego zrozumienia i zaufania. Świadczy o tym chociażby fakt powierzenia nam koordynacji rozbudowy centralnego magazynu o nową markę z Holandii i związane z tym podwojenie powierzchni magazynowej – mówi Dariusz Doroś, wiceprezes logistyki kontraktowej klastra Europy Północnej i Wschodniej w DB Schenkerze. – Cieszy mnie to tym bardziej, że branża motoryzacyjna jest od lat jedną z kluczowych dla DB Schenkera.

Nissens Automotive

Nissens to jeden z największych światowych producentów komponentów samochodowych układów klimatyzacji, chłodzenia, kontroli emisji spalin oraz turbosprężarek. Firma obecna jest na rynku od ponad 100 lat. Program części Grupy Nissens to ponad 15 tysięcy produktów. Globalna sieć dystrybucji firmy składa się z 16 centrów dystrybucyjnych i 2 europejskich magazynów centralnych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź