piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0ColliCare Logistics otwiera oddział w Wielkiej Brytanii

ColliCare Logistics otwiera oddział w Wielkiej Brytanii

Firma ColliCare Logistics, norweski operator logistyczny, który od początku ubiegłego roku działa również w Polsce, otworzyła właśnie oddział w Wielkiej Brytanii, na przedmieściach Londynu.

Tym samym firma jest już obecna w 13 krajach w Europie i Azji, a to nie koniec.

Kolejny krok

Otwarcie nowego biura w Wielkiej Brytanii to ważna wiadomość dla polskich eksporterów i importerów na tym kierunku, w szczególności dla klientów ColliCare. Firma świadczy usługi transportu drogowego pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, a także intensywnie rozwija własne rozwiązania short sea, koncentrując się na obniżeniu emisji zanieczyszczeń do atmosfery w branży transportowej. Bez względu na formę transportu, ColliCare oferuje również wsparcie przy odprawie celnej do i z Wielkiej Brytanii.

Gdyńskie biuro norweskiej firmy od dawna z sukcesami obsługuje ładunki drogowe i kontenerowe do i z Wielkiej Brytanii, a teraz będzie wspierane przez lokalny oddział brytyjski. Oddział ColliCare w Erith, pod Londynem, ma długofalowe plany rozwoju. Nowy zespół ma za zadanie rozwijać ofertę transportu morskiego i drogowego, ale także wprowadzić na rynek obsługę frachtów lotniczych, usługi magazynowania i krajowej dystrybucji w UK. Z pewnością kierunkami o dużym znaczeniu i potencjale dla ColliCare UK, również ze względu na lokalną obecność Grupy na tych rynkach, będą Skandynawia, kraje bałtyckie, Beneluks, oczywiście Polska, ale też Azja, np. Chiny i Indie.

Zespół gotowy

Nowy zespół jest już na miejscu. Dyrektorem zarządzającym został Cem Turkdonmez, od lat związany z ColliCare. Wcześniej odpowiadał m.in. za zarządzanie oddziałem firmy w Turcji. Cem ma wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej.

– Mamy już wielu klientów i partnerów w Wielkiej Brytanii i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszej współpracy. M.in. dlatego zapadła decyzja o otwarciu własnego oddziału w Wielkiej Brytanii. W Grupie ColliCare drzemie ogromny potencjał, a Polska jest dla nas bardzo ważnym partnerem. Łącząc nasze siły w Polsce i Wielkiej Brytanii, a także z resztą grupy, budujemy konkurencyjne rozwiązania logistyczne, doceniane na całym świecie – powiedział Cem Turkdonmez, dyrektor oddziału w Wielkiej Brytanii:

– Na początku 2022 roku otwieraliśmy biuro ColliCare w Gdyni,

teraz czas na Wielką Brytanię. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ eksportujemy i importujemy znaczne ilości towarów do i z Wielkiej Brytanii dla naszych polskich klientów. Teraz obecność naszych kolegów w Wielkiej Brytanii z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na jakość naszych usług i nasze możliwości logistyczne – dodał Piotr Kaleńczuk, dyrektor oddziału w Polsce.

ColliCare koncentruje się na obsłudze całych łańcuchów dostaw, ma 16-letnie doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań logistycznych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź