wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościSchmitz Cargobull teraz w USA

Schmitz Cargobull teraz w USA

Schmitz Cargobull i Utility Trailer Producent powołują do życia spółkę joint venture Cargobull North America z siedzibą w USA. Utility Trailer wykorzysta niemieckie pomysły na agregaty i telematykę.

Schmitz Cargobull i amerykański producent naczep Utility Trailer założyły spółkę joint venture Cargobull North America (CBNA). Na początek opracowali wspólnie dwa agregaty bazujące na urządzeniu S.CU firmy Schmitz.

Debiut w Teksasie

Agregaty 625 Hybrid i 655 MT Hybrid (MT oznacza Multi Temp – wielotemperaturowy) zostały zaprojektowane tak, aby spełniały rygorystyczne normy emisji obowiązujące w Kalifornii. Są wyposażone w system telematyczny TrailerConnect firmy Schmitz Cargobull, który jest oferowany wyłącznie w naczepach chłodniczych Utility Trailer.

Nowa firma oraz oba agregaty na rynek północnoamerykański zadebiutują na września na targach „IFDA Distribution Solutions 2023” w Fort Worth w Teksasie. Duży amerykański sprzedawca detaliczny Kroger będzie pierwszym klientem CBNA. Na początek odbierze naczepy chłodnicze serii Utility Trailer 3000R z agregatami 625 Hybrid i 655 MT Hybrid.

schmitz

– To wspólne przedsięwzięcie zapewnia nam dostęp do rynku amerykańskiego i stanowi ważny krok w rozwoju firmy Schmitz Cargobull – mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull AG. – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Utility Trailer, liderem na rynku amerykańskim w dziedzinie pojazdów do przewozów w temperaturze kontrolowanej. Jesteśmy przekonani, że Cargobull North America stworzy prawdziwą wartość dodaną dla naszych nowych klientów w Ameryce i na całym świecie. Te same produkty będą później dostępne także na innych rynkach, w tym w Niemczech i innych państwach Europy.

schmitz

– Nasze wspólne przedsięwzięcie wzmacnia pozycję Utility Trailer jako światowego lidera zrównoważonego rozwoju, efektywności paliwowej i redukcji emisji – powiedział Jeff Bennett, prezes i dyrektor generalny Utility Trailer. – Chcemy być nie tylko najwięksi, ale także najlepsi, oferując wszystko, czego potrzebują nabywcy chłodni, od mocnych i lekkich zabudów po energooszczędne agregaty i zaawansowaną telematykę.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie w Ameryce znanych z Europy modeli elektrycznych, zasilanych przez zestaw akumulatorów doładowywanych przez oś elektryczną.

schmitz
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź