sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościKolejne elektryczne Solarisy w Rzeszowie

Kolejne elektryczne Solarisy w Rzeszowie

Urząd Miasta Rzeszowa zdecydował się na zakup kolejnych elektrycznych Solarisów. Władze miasta podpisały właśnie umowę na sześć sztuk Urbino 9 LE electric. Wartość kontraktu, który poza dostarczeniem pojazdów obejmuje także infrastrukturę do ładowania, wynosi ponad 20 mln zł.

Wraz z autobusami Solaris zaproponował miastu pakiet obejmujący zaprojektowanie i wybudowanie infrastruktury do ładowania pojazdów. To nie pierwsze zeroemisyjne autobusy marki Solaris w Rzeszowie. Zamówione Urbino 9 LE electric jeszcze w tym roku dołączą do 10 sztuk wersji 12-metrowej, które obsługują linie miejskie już od 2019 roku.

elektryczne solarisy

– Teraz podpisaliśmy umowę na zakup sześciu elektryków, ale już myślimy o tym, by kolejnymi pojazdami naszej komunikacji publicznej były autobusy wodorowe – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Urbino 9 LE electric wyposażone będą w elektryczny silnik centralny i zestaw baterii Solaris High Energy o łącznej pojemności 280 kWh. Autobusy, poza złączem plug-in, będą wyposażone w szyny zamontowane na dachach pojazdów. Urządzenia posłużą do ładowania autobusów za pomocą pantografów odwróconych. Autobusy będą mogły zabrać na pokład 65 pasażerów.

Elektryczne Solarisy są już obecne na ulicach 52 polskich miast, w łącznej liczbie ponad 600 sztuk.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź