piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCaetanoBus Toyota w Madrycie

CaetanoBus Toyota w Madrycie

10 wodorowych autobusów CaetanoBus Toyota H2.City Gold zostało zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Transportu (EMT) w Madrycie.

Autobusy z wodorowymi ogniwami Toyoty wejdą do użytku w 2024 roku. Jest to już kolejne zamówienie na H2.City Gold od hiszpańskich przewoźników. CaetanoBus dostarczył wodorowe pojazdy przedsiębiorstwu transportu miejskiego w Barcelonie, firmom Alsa i Avanza, a także wygrał kilka przetargów publicznych w różnych miastach z Hiszpanii.

CaetanoBus Toyota: ogniwa paliwowe nowej generacji

H2.City Gold to autobus niskopodłogowy z aluminiowym nadwoziem, który od 2024 roku będzie wyposażony w moduły ogniw paliwowych nowej generacji Toyoty o mocy 70 kW. Są one bardziej kompaktowe, lżejsze i wydajniejsze oraz mają większą gęstość energii niż do tej pory. Nowe moduły ogniw paliwowych produkowane są w Europie w centrum badawczo-rozwojowym Toyota Motor Europe (TME) w Zaventem koło Brukseli.

Wraz z ogniwami paliwowymi nowej generacji zespół badawczo-rozwojowy CaetanoBus wprowadził w modelu H2.City Gold pewne usprawnienia. Elektryczny napęd na ogniwa paliwowe został lepiej zintegrowany i jest bardziej wydajny, zapewniając większy komfort jazdy i niższe zużycie wodoru. Ponadto zamontowano system odzyskiwania ciepła wydzielanego przez ogniwa paliwowe, które jest teraz wykorzystywane do ogrzewania wnętrza autobusu.

Z myślą o „bezemisyjnych” auotbusch CaetanoBus i Toyoty madrycki przewoźnik zainwestował 10,8 mln euro w budowę generatora wodoru oraz zasilającej go instalacji fotowoltaicznej.

CaetanoBus Toyota

115 autobusów CaetanoBus Toyota w Europie

– Hiszpania jest kluczowym rynkiem dla CaetanoBus i cieszymy się, że zostaliśmy jego liderem dzięki zamówieniu kolejnych 10 egzemplarzy naszego H2.City Gold przez madryckie EMT – powiedział Nuno Lago de Carvalho, dyrektor handlowy CaetanoBus.

Wodorowe autobusy z napędem na ogniwa paliwowe Toyoty wożą już pasażerów w Barcelonie, zamówiły je też firmy transportowe Alsa i Avanza. CaetanoBus wygrał kilka przetargów publicznych w różnych miastach z Hiszpanii. W miastach w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Danii jeździ już łącznie ponad 115 tych produkowanych w Portugalii autobusów.

W związku z rosnącym zainteresowaniem operatorów transportu „bezemisyjnym” pojazdami w 2024 roku Toyota i CaetanoBus we współpracy z Industria Italiana Autobus (IIA) rozpoczną we Włoszech produkcję nowego modelu miejskiego autobusu H2.City Power z elektrycznym napędem zasilanym wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyoty.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź