piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZłote Medale POLECO 2023

Złote Medale POLECO 2023

Znamy już laureatów tegorocznego plebiscytu rozgrywanego na targach Poleco w Poznaniu. Złote Medale POLECO 2023 trafiły już do wyróżnionych. Targi wciąż trwają, można więc nagrodzone rozwiązania zobaczyć jeszcze na żywo.

Złote Medale POLECO 2023 trafiły w tym roku do następujących firm:

AEROSELECTOR

IFE Aufbereitungstechnik GmbH – zgłaszający i producent

Skuteczne oczyszczanie kompostu z możliwością wykorzystania zanieczyszczeń. AEROSELECTOR to nowe rozwiązanie IFE w zakresie przetwarzania kompostu dla fachowców z branży patrzących w przyszłość. Łączy w jednej instalacji separację powietrzną, separację balistyczną i przesiewanie. Przekonuje nie tylko swoją wydajnością, ale przede wszystkim kompaktową konstrukcją i skutecznością działania. Zapotrzebowanie na energię elektryczną linii AEROSLECTOR jest znacznie niższe niż zestawu maszyn mobilnych.

CONTENUR OVAL – SYSTEM BOCZNEGO ZAŁADUNKU

CONTENUR POLSKA Sp. z o.o. – zgłaszający, CONTENUR S.L. – producent

System bocznego załadunku CONTENUR OVAL zapewnia szybkie opróżnianie pojemników (dzięki mechanizacji procesu) i redukcję częstotliwości odbioru odpadów (dzięki pojemności 2000 i 3000 litrów), co przekłada się na niższe koszty tej usługi. Wzornictwo pojemników CONTENUR OVAL pozwala im wpasować się w przestrzeń miejską. Stanowią alternatywę dla pojemników podziemnych. Zawdzięczają to dużej objętości i potrzebnej niewielkiej powierzchni terenu przy braku potrzeby prowadzenia prac ziemnych na etapie realizacji inwestycji.

Dwukomorowa śmieciarka Supermidicar Double

APRIVA Sp. z o.o. Sp. k. – zgłaszający, Novarini – producent

Śmieciarka Supermidicar Double z bocznym i tylnym załadunkiem pozwala na maksymalną wygodę oraz wydajność użytkownika. Zapewnia też bezpieczeństwo i niezawodność. Pojazd stworzony z myślą o rejonach o dużym zagęszczeniu budynków i wąskich uliczkach oraz do wywozu różnych frakcji odpadów z obszarów miejskich i wiejskich. Odbiór odpadów z trudno dostępnych miejsc, gdzie pełnowymiarowe śmieciarki miałaby problem z dotarciem, nie będzie stanowił dla niej problemu!

Elastyczny system sortowania tworzyw sztucznych VARISORT+ FLEX CN 2816

AGREX – ECO Sp. z o.o. – zgłaszający, Sesotec GmbH – producent

Separator optyczny VARISORT+ FLEX opracowano w celu niezawodnego wykrycia i rozdzielania mieszanych strumieni materiałów na oddzielne frakcje. Dzięki wspieranemu przez sztuczną inteligencję rozpoznawaniu koloru, kształtu i rodzaju materiału, działa szczególnie wydajnie i precyzyjnie. W ten sposób wolne od ciał obcych i posortowane materiały mogą być ponownie wprowadzone do cyklu produkcyjnego.

Elektroniczna Altana Śmietnikowa

Ecoutility sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Elektroniczna Altana Śmietnikowa to nowoczesne narzędzie, które selektywną zbiórkę czyni czymś naturalnym i niewymagającym. Zastępując tradycyjną altanę w zabudowie wielorodzinnej, umożliwia identyfikację mieszkańca za pomocą karty chipowej lub kodu QR (dedykowanej i spersonalizowanej aplikacji mobilnej) oraz kontrolę nad rodzajem wyrzucanych śmieci. Urządzenie jest monitorowane i zarządzane 24/7 poprzez dedykowany system, który całodobowo monitoruje stan napełnienia poszczególnych frakcji.

GOMiG – Gospodarka Odpadami na terenie miasta i gminy

ARISCO Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Grupą docelową programu GOMiG są pracownicy wydziałów komunalnych i ochrony środowiska. System GOMiG ma silną pozycję na rynku. Ugruntowało ją prawie 20-letnie doświadczenie i współpraca z urzędami gmin i miast. Program objął niemal 20% wszystkich mieszkańców Polski, czyli 7 mln osób. To sprawia, że ma realny wpływ na poprawę środowiska w naszym kraju.

Kamera AI Brigade Eletronics z Automatyczną Anonimizacją oraz zapisem w Systemie Komunalnym Globtrak

GLOBTRAK Polska Sp. z o.o. – zgłaszający, Brigade Electronics – producent

Kamera z obrazem w wysokiej rozdzielczości rozpoznaje i ostrzega kierowcę o osobach znajdujących się w martwym polu z przodu i z tyłu pojazdu. Obraz jest wyświetlany na monitorze kierowcy w kolorowym polu nałożonym na obraz z kamery HD. Przetwarzanie obrazu i nakładanie wykrytych osób następuje bezpośrednio z modułu kamery Plug and play: Kamera AI łączy się bezpośrednio z monitorem Brigade i/lub opcjonalnym sygnałem dźwiękowym. Posiada funkcje anonimizacji.

Kompostownik Oklin GG-02

INTERZERO Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – zgłaszający i producent

Oklin umożliwia przetwarzanie odpadów biodegradowalnych, zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego, przez przyspieszony i kontrolowany rozkład organiczny. Urządzenie wykorzystuje specjalistyczne mikroorganizmy AciduloTM, dzięki którym rozkład odpadów organicznych następuje już w ciągu 24 godzin. Dzięki tak wysokiej sprawności mikroorganizmów urządzenie redukuje masę oraz objętość materiału organicznego aż o 80-90%. Produktem bezzapachowego procesu przetwarzania jest prekompost. Maszyna sprawdza się w biurach oraz gospodarstwach domowych.

Mobilna prasa belująca Bollegraaf HBC60

KROZMET S.C. – zgłaszający, BOLLEGRAAF RECYCLING SOLUTIONS – producent

Mobilna prasa belująca Bollegraaf HBC60 to rozwiązanie „Out of the box” firmy Bollegraaf. Po przybyciu na miejsce, prasa jest gotowa do pracy. 10 fabrycznych ustawień wstępnych sprawia, że nie trzeba tracić czasu na pełną konfigurację. Samowystarczalność i łatwość obsługi sprawiają, że prasa sprawdzi się podczas tymczasowego wzrostu zapotrzebowania na recykling oraz pracy sezonowej, a zastosowane liczne patenty firmy Bollegraaf zwiększają niezawodność pracy prasy belującej.

NOŚNIKI NARZĘDZI Holder C65

Kärcher Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Holder serii B i C to urządzenia do ciężkich zadań komunalnych. Dzięki inteligentnemu napędowi (Power Drive), nisko zlokalizowanemu środkowi ciężkości i mocnemu silnikowi, maszyny dedykowane są do prac w trudnym terenie. Wydajne jednostki napędowe Kubota (Stage V) 57 do 65 KM zapewnią duży zapas mocy. Pojazdy mogą być wyposażone w przedni i tylny TUZ przystosowany do uniwersalnych systemów montażowych. Seria C ma również możliwość zamontowania z przodu mechanicznego wałka odbioru mocy WOM, który pozwala na pracę z mocnymi mulczerami, kosiarkami na wysięgniku z własnym napędem, pługami wirnikowymi, rębakami do gałęzi bądź innymi akcesoriami, które napędzane są z wałka odbioru mocy. Konstrukcja przegubowa zapewnia minimalny promień skrętu, a komfortowa kabina – optymalne warunki pracy.

POLSKI OLEJ – ZINTEGROWANY SYSTEM ZBIÓRKI ZUŻYTEGO OLEJU ROŚLINNEGO

GREEN CLASS Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

POLSKI OLEJ to kompletny i wydajny system zbiórki, współpracujący z intuicyjną aplikacją, dzięki której konsument łatwo znajdzie najbliższy punkt zbiórki oleju, a profesjonalista efektywnie zarządzi odbiorem. Od teraz nie trzeba myśleć, co zrobić z olejem ze smażenia, sałatki czy oliwek. Należy go oddać do pojemnika na POLSKI OLEJ.

Prasa belująca MAC 111 AS/1

AGREX – ECO Sp. z o.o. – zgłaszający, Macpresse Europa Societa’ a responsabilita’ limitata – producent

Prasa belująca MAC 111 AS/1 jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie pras do surowców wtórnych. Ma wiele opatentowanych przez włoskiego producenta Macpresse Europa, systemów, w tym unikalny system ustawienia ciśnienia automatycznie zarządzający maksymalną gęstością dla danego materiału oraz system wiązania MAC POLY-TIE® pozwalający wiązać bele drutem z tworzywa sztucznego (w odróżnieniu od klasycznego metalowego) i kierować je bezpośrednio do spalarni.

Re-Absorbent Oil sorbent 100% z recyklingu do zbierania zanieczyszczeń olejowych i ropopochodnych z powierzchni stałej i z powierzchni wód

Polska Korporacja Recyklingu Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Re-Absorbent Oil (sorbent 100% z recyklingu) służy do zbierania zanieczyszczeń olejowych i ropopochodnych z powierzchni stałych i z wód. Powstał w procesie głębokiego recyklingu pianki poliuretanowej PUR, która została odzyskana z chłodnictwa poddanego recyklingowi w ZP ZSEiE PKR. Odznacza się wysoką chłonnością (600%), 100% pływalnością oraz niską gęstością nasypową (lekkością).

Separator powietrzny typu nerkowego NS-1400

AGREX – ECO Sp. z o.o. – zgłaszający, Schulz&Berger Luft i Verfahrenstechnik GmbH – producent

Strumień odpadów zanieczyszczony foliami jest sporym problemem dla zakładów przetwarzających odpady z uwagi na trudności wynikającą z wyseparowania folii ze strumienia odpadów. Folie są materiałem owijającym i zapychającym maszyny stosowane w procesie sortowania czy recyklingu. Z pomocą przychodzi separator typu nerkowego firmy Schulz&Berger który rozwiązuje problem zanieczyszczenia strumienia odpadów foliami poprzez ich oddzielenie od reszty surowców.

Smart Ecobox

Asekol – zgłaszjący, Bin-e Sp. Z o.o. – producent

Inteligentne urządzenie do selektywnej zbiórki elektroodpadów, dopasowane do potrzeb klienta, zarządzane aplikacją. Efekt współpracy Bin-e Sp. z o.o. (Polska) i Ambiwaste (Hiszpania), promujący gospodarkę obiegu zamkniętego. Asekol wprowadza tę innowację na polski rynek.

System PTM z ruchomą podłogą

PTM Polska Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

System PTM z ruchomą podłogą przeznaczony jest do odbierania, przechowywania (buforowania) i dozowania materiałów sypkich. Systemy ruchomych podłóg doskonale sprawdzają się w pracy z zarówno lekkim ładunkiem, jak i np. trocinami czy folią, ale też PET, makulaturą, aluminium, szkłem, RDF i oponami. W wersji heavy duty ruchome podłogi radzą sobie nawet z ciężkimi i bardzo agresywnymi ładunkami, jak ciężki złom metalowy, silniki samochodowe czy gruz. Systemy ruchomych podłóg są wykorzystywane w zakładach recyklingu, sortowniach, zakładach termicznego przekształcania odpadów, biogazowniach, firmach produkujących pelet i wielu innych.

Śmieciarka MEDIUM X4 z automatycznym wrzutnikiem DELTA 2322 na podwoziu elektrycznym

EKOCEL Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Zabudowa MEDIUM X4 z wrzutnikiem DELTA 2322 to bezpieczne, mocne, ekonomiczne rozwiązanie z bezemisyjnym i cichym napędem. Dzięki całkowicie elektrycznemu napędowi eEconic jest stworzony do zastosowań komunalnych. Umożliwia suwerenną jazdę i wykazuje dużą zwrotność także przy dużym ładunku. Niskie wejście i płaska podłoga w kabinie czynią z niego wyjątkowo ergonomiczny pojazd. W zabudowie zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne mające wpływ na bezpieczeństwo operatorów, bezpieczne użytkowanie pojazdu oraz komfort pracy. Większa pojemność skrzyni ładunkowej, wyższa ładowność oraz większa objętość wanny odwłoka to główne korzyści zabudowy.

Śmieciarka MEDIUM X4 z wrzutnikiem automatycznym DELTA 2322

EKOCEL Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Zabudowa MEDIUM X4 z wrzutnikiem DELTA 2322 to śmieciarka wyposażona w zaawansowany system monitorowania pracy pod kątem niezawodności, wydajności oraz bezpieczeństwa, spełniająca najnowsze wymogi normy PN-EN 1501-1:2021. W zabudowie zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne mające wpływ na bezpieczeństwo operatorów, bezpieczne użytkowanie pojazdu oraz komfort pracy. Większa pojemność skrzyni ładunkowej, wyższa ładowność oraz większa objętość wanny odwłoka to główne korzyści zabudowy. Śmieciarka doskonale sprawdza się w miastach.

Laureatom wyróżnień Złote Medale POLECO gratulujemy.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź