czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościPolkowice znów wybrały elektrobusy Yutong

Polkowice znów wybrały elektrobusy Yutong

Flotę komunikacji miejskiej w Polkowicach zasilą kolejne elektrobusy Yutong. Tym razem będą to trzy egzemplarze modelu E7, który woził pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

Kontrakt na dostawę zeroemisyjnych pojazdów podpisali Sebastian Sypko, zastępca burmistrza Polkowic i Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Zielone Serce Zagłębia Miedziowego

– Polkowice umacniają się na pozycji lokalnego lidera elektromobilności. Już ponad dwa lata temu dostarczyliśmy samorządowi dziewięć autobusów elektrycznych, a dziś podpisujemy umowę na zakup trzech kolejnych. Wszystko wskazuje na to, że właśnie do Polkowic dostarczymy setny elektrobus marki Yutong – powiedział Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Yutong
Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland i Sebastian Sypko, zastępca burmistrza Polkowic podpisują umowę na nowe autobusy Yutong E7.

Obecnie w Polkowicach pracuje 9 elektrycznych autobusów Yutong E10, które już od ponad dwóch lat obsługują lokalną komunikację miejską. Dzięki rozbudowie floty o trzy kolejne „elektryki” tej marki, udział „zeroemisyjnych” autobusów w całym taborze Zakładu Komunikacji Miejskiej przekroczy 50%. Ponadto samorząd stawia na pozyskiwanie zielonej energii, również do ładowania elektrobusów.

– Dążymy do tego, aby hasło „Zielone Serce Zagłębia Miedziowego” nie było tylko pustym sloganem. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do rozwoju szeroko pojętej ekomobilności miejskiej. W dużej mierze składają się na nią inwestycje w transport niskoemisyjny, ale również inne formy mobilności, takie jak rower miejski – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Yutong sprawdzony w Katarze

Polkowice rozwijają tabor komunikacji miejskiej o kolejne elektryczne autobusy dzięki dofinansowaniu z programu „Zielony Transport Publiczny”, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość projektu wynosi nieco ponad 5,5 mln zł, a dofinansowanie z NFOŚiGW niemal 3,3 mln zł. Kontrakt przewiduje dostawę elektrobusów w ciągu 10 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wybrany przez Polkowice Yutong E7 to najnowszy model marki, który niebawem zadebiutuje na polskim rynku. Okazję, aby go poznać mieli już kibice podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. 7-metrowy elektrobus łączy kompaktowe wymiary i zwrotność z funkcjonalnością, dysponuje 13 miejscami siedzącymi oraz przestrzenią dla osób niepełnosprawnych. Na jednym ładowaniu osiąga do 200 kilometrów, a dzięki systemowi rekuperacji energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Wyposażenie obejmuje także klimatyzację, elektryczne ogrzewanie oraz monitoring.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź