poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościWodorowe Solarisy także dla Düsseldorfu

Wodorowe Solarisy także dla Düsseldorfu

Wodorowe Solarisy teraz również w Düsseldorfie. Niemiecki przewoźnik Rheinbahn Düsseldorf zamówił 10 autobusów Urbino 12 hydrogen. Producent dostarczy je w 2025 roku.

Solaris Bus & Coach dostarczy autobusy wodorowe do kolejnej europejskiej metropolii. Na zakup zdecydował się niemiecki przewoźnik Rheinbahn Düsseldorf. Producent dostarczy do Düsseldorfu 10 sztuk Solarisów Urbino 12 hydrogen.

Zamówione wodorowe Solarisy będą stanowić innowacyjne rozwiązanie dla transportu w Düsseldorfie, który postawił sobie za cel osiągnięcie „neutralności” klimatycznej do 2035 roku. Miasto realizuje swoją strategię przez uzupełnianie floty o autobusy elektryczne na baterie i wodorowe ogniwa paliwowe. Co ważne, zamówione autobusy będą tankowane zielonym wodorem. W procesie jego produkcji wykorzystywana jest wyłącznie energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł energii.

Solarisy już od 20 lat

solarisy

– Nasza współpraca z Düsseldorfem sięga 2005 roku i obejmowała m.in. realizację zamówień na autobusy elektryczne. Cieszę się, że już w przyszłym roku miejski transport w Düsseldorfie będą mogły obsługiwać także nasze autobusy wodorowe – mówił Olivier Michard, członek zarządu firmy Solaris ds. sprzedaży i marketingu.

12-metrowe autobusy wodorowe wyposażone zostaną w nowoczesne ogniwo wodorowe Ballard o mocy 70 kW, które wspomagane będzie przez baterie Solaris High Power. W skład wyposażenia autobusów wejdzie pełen zakres systemów zgodnych z regulacjami GSR2, co zapewni pasażerom oraz kierowcom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wodorowe Solarisy cieszą się rosnącą popularnością na niemieckim rynku, co potwierdza długa lista zamówień. Tylko w ostatnich miesiącach nowe zamówienia spłynęły m.in. z Hamburga, Frankfurtu, Kolonii, Duisburga czy Gross Gerau. Łączna liczba dostarczonych i zamówionych wodorowych Solarisów przekroczyła już 700 sztuk.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź