sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWodorowe eCitaro G zostanie pokazane w Berlinie

Wodorowe eCitaro G zostanie pokazane w Berlinie

Podczas wystawy mobility move 2024 w Berlinie zostanie pokazane eCitaro G z wodorowym ogniwem paliwowym.

Targi i konferencja pod patronatem niemieckiego stowarzyszenia przewoźników VDV odbywa się od 5 do 7 marca w Berlinie. Daimler Buses zaprezentuje tam swoje produkty, w tym wodorowe, przegubowe eCitaro G.

Zestaw akumulatorów NMC3 w połączeniu z ogniwem paliwowym w roli „przedłużacza zasięgu” (ang. range extender) pozwala pokonać autobusowi do 400 km na jednym ładowaniu.

eCitaro G: zbiorniki na dachu

ecitaro

Autobus ma zestaw czterech baterii NMC3 o łącznej pojemności 392 kWh. Dostępne są również trzy baterie. Akumulatory NMC3 mają wysoką gęstość energii i są trwałe. Autobus wyposażony jest w gniazda do ładowania po bokach nad przednimi kołami, a można go doposażyć w gniazda również na przedniej i tylnej ścianie. Maksymalna moc ładowania wynosi 150 kW.

Wodorowe ogniwo paliwowe osiąga moc 60 kW. Wodór dla niego przechowywany jest w sześciu butach o pojemności 5 kg każda. Opcjonalnie dostępnych jest siedem. Zbiorniki zainstalowano z przodu na dachu.

Napędzana jest środkowa i tylna oś. Są to osie portalowe z silnikami elektrycznymi w piastach kół. Każdy z nich osiąga moc 141 kW i moment obrotowy 494 Nm.

Najnowsze systemy bezpieczeństwa

Autobus ma oświetlenie LED, system przyklęku i elektroniczne tablice informacyjne, a także komplet systemów wymaganych przez najnowsze przepisy, w tym monitorowanie ciśnienia w oponach czy monitorowania boków pojazdu, celem ochrony pieszych i rowerzystów. System kamer 270o ułatwia manewrowanie. O komfort dba klimatyzacja EvoThermatic° z pompą ciepła.

ecitaro

Wewnątrz jest 47 miejsc siedzących. Pasażerowie mogą korzystać z 15 podwójnych gniazdek USB. Kierowca ma zamkniętą, przeszkloną kabinę.

Wraz z autobusami elektrycznymi producent oferuje pakiety usług ułatwiających obsługę i eksploatację.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź