sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWielton w krajach Beneluksu

Wielton w krajach Beneluksu

Polski Wielton, należący do grona trzech największych producentów naczep i przyczep w Europie, poszerza swoją działalność o kraje Beneluksu.

W ofercie na rynki Belgii, Holandii i Luksemburgu są naczepy kurtynowe, furgonowe oraz podkontenerowe. W planach jest także poszerzenie asortymentu oferowanego w tych krajach o kolejne pojazdy Wieltonu, m.in. naczepy wywrotki.

Oferta obejmuje także usługi Aberg Connect, czyli rozwiązania telematyczne oraz obsługę posprzedażową Aberg Service. Nowy oddział Wieltonu znajduje się w Horst w Holandii.

Pierwsze zamówienia

Za rozwój biznesu i sprzedaż produktów Wieltonu w krajach Beneluksu odpowiada Ronald Kroesen, dyrektor zarządzający spółką Wielton Benelux BV.

– Jesteśmy firmą skupiającą się na rozwoju. Nadszedł więc czas na poszerzenie działalności o kolejne rynki. Ekspansja daje nam możliwości dotarcia do nowych klientów oraz przedstawienia im innowacyjnych rozwiązań. Cieszymy się, że teraz także kolejne kraje będą miały sposobność poznania naszej oferty i dostrzeżenia potencjału marki. Mamy nadzieję, że produkty Wieltonu znajdą tam swoje uznanie, tak jak w centralnej Europie – mówi Jacek Stokowski, dyrektor eksportu Wielton SA.

Wielton

Wielton w krajach Beneluksu proponuje naczepy kurtynowe, furgonowe oraz podkontenerowe. Pierwszym z oferowanych pojazdów jest Curtain Master cechująca się nowoczesną konstrukcją dachu i niską masą własną, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów eksploatacji na długich trasach. Przy jej produkcji zastosowano nowoczesną metodę spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń. Kolejnym produktem na rynki Beneluksu jest m.in. furgon Dry Master ze sztywną zabudową skutecznie ograniczającą dostęp osobom trzecim oraz chroniącą przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. W gamie jest również naczepa podkontenerowa Container Master z nowocześnie skonstruowaną ramą i zabudową zapewniającą wysoką wytrzymałość, co potwierdziły testy w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy.

Wielton

– Obecnie realizowane są już pierwsze zamówienia, które wkrótce trafią do naszych klientów z krajów Beneluksu. Kontrakty dotyczą wyprodukowania łącznie około 55 sztuk naczep kurtynowych oraz naczep podkontenerowych. Jesteśmy otwarci na sugestie i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferowanych pojazdów – powiedział Ronald Kroesen.

KTL i roboty

Pojazdy marki Wielton to produkty wysokiej jakości, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Cechują się trwałością i szczelnością, a także wysoką odpornością na korozję, dzięki zastosowaniu w produkcji malowania kataforetycznego (KTL).

– Od lat inwestujemy w automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Naczepy marki Wielton są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, a nasi inżynierowie stale pracują nad nowymi rozwiązaniami. Świadomi wyzwań związanych z wejściem na nowy rynek, jesteśmy gotowi sprostać oczekiwaniom klientów z Belgii, Holandii i Luksemburgu – dodaje Jacek Stokowski.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź