wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDoğuş Otomotiv dilerem Wieltonu w Turcji

Doğuş Otomotiv dilerem Wieltonu w Turcji

Zgodnie z zaprezentowaną na koniec października 2023 roku strategią na lata 2023-2027, Wielton S.A. poszerza swoją działalność o kolejne rynki. Dzięki nawiązaniu współpracy z nowym dilerem Doğuş Otomotiv, pojazdy wieluńskiego producenta będą w najbliższych latach dostępne także w Turcji.

Ekspansja rynkowa to jedno z założeń opublikowanej niedawno Strategii Grupy Wielton. Realizację planów firma Wielton rozpoczęła m.in. od podjęcia współpracy z tureckim dilerem, który zajmie się wprowadzeniem pojazdów marki Wielton na tamtejszy rynek.

Obecnie spółka przygotowuje ofertę sprzedażową. Dalsza współpraca zakłada m.in. utworzenie struktury sprzedażowej czy szeroką sieć punktów dealerskich oraz serwisów.

Turecki potentat

– Rozmowy z Doğuş Otomotiv prowadziliśmy już od jakiegoś czasu. Wynikiem wielu spotkań jest nawiązanie współpracy i wprowadzenie w najbliższych latach na rynek turecki pojazdów marki Wielton. Poza utworzeniem struktury sprzedażowej czy szerokiej sieci dilerskiej i serwisowej, kooperacja w przyszłości zakłada także możliwość sprzedaży pełnych rozwiązań czyli ciągnika siodłowego z naczepą Wielton i serwisu pojazdów – mówił Jacek Stokowski, dyrektor eksportu Wielton S.A.

Doğuş Otomotiv prowadzi autoryzowaną sprzedaż i serwis marek samochodów osobowych, użytkowych VW, Audi, Porsche, SEAT, Cupra, Skoda oraz jest wyłącznym dystrybutorem ciągników Scania w Turcji. Doğuş Otomotiv utrzymuje swoją czolową pozycję w branży dzięki swojej sile i stabilności. Ma 27 autoryzowanych punktów sprzedaży, 26 punktów serwisowych i zatrudnia ponad 2000 pracowników. Rocznie firma sprzedaje ponad 100 000 pojazdów z Grupy VW, oraz ponad 3000 ciągników siodłowych marki Scania.

Wizyta w Wieluniu

W połowie listopada 2023 roku przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej Doğuş Otomotiv, włącznie z przewodniczącym rady nadzorczej Doğuş Group i największym udziałowcem grupy, Feritem F. Şahenkiem, mieli okazję zwiedzić wieluńskie zakłady produkcyjne firmy Wielton oraz zapoznać się z procesami produkcyjnymi i technologiami stosowanymi przez polskiego producenta. Podczas wizyty nie zabrakło także rozmów nt. potencjału współpracy oraz prezentacji gamy produktów.

– Chętnie prezentujemy naszym partnerom biznesowym oraz klientom zakłady produkcyjne. Jesteśmy firmą nastawioną na rozwój, automatyzację i robotyzację procesów oraz wdrażanie nowych technologii. Cieszymy się więc, że przedstawiciele Doğuş Otomotiv znaleźli czas, aby przyjechać do Wielunia i poznać od środka nasze fabryki. Wspólnie z Doğuş Otomotiv mamy w planach rozpoczęcie sprzedaży na rynku tureckim i stopniowy jej rozwój zdobywając krok po kroku udziały w rynku w perspektywie najbliższych kilku lat, spójnie z założeniami nowej strategii Wielton S.A. – podsumowuje Jacek Stokowski.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź