sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościVolvo Defence zaopatrzy Łotwę i Estonię

Volvo Defence zaopatrzy Łotwę i Estonię

Volvo Defence będąca częścią Volvo Trucks, zawarła umowę ramową z Estońskim Centrum Inwestycji Obronnych i Ministerstwem Obrony Republiki Łotewskiej na dostawę ciężarówek dla wojska.

Umowa została podpisana 4 października 2023 roku w Tallinie w Estonii, podczas spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządów Estonii, Łotwy i Szwecji.

Volvo zostało wybrane jako jeden z dwóch dostawców, którzy łącznie dostarczą do 3000 pojazdów w ciągu 7 lat. Podstawą oferty Volvo Defence jest model FMX, oferowany w licznych wariantach.

Pojazdy i serwis

Począwszy od 2024 r. producent rozpocznie dostawy ciężarówek logistycznych do Estonii i Łotwy w ramach umowy ramowej. Całkowite zapotrzebowanie obu krajów wynosi do 3000 pojazdów o łącznej wartości około 440 milionów euro. Umowa obejmuje 7 lat z możliwością przedłużenia o 3 lata.

Volvo dostarczy pięć wariantów ciężarówek FMX. Umowa obejmuje również obsługę i części zamienne. Pojazdy będą produkowane w fabryce Volvo Trucks Tuve w Göteborgu.

– To znacząca transakcja dla Volvo Defence i dowód niezawodności naszych produktów oraz Volvo jako długoterminowego partnera biznesowego – mówi Andreas Svenungsson, prezes firmy.

Nowa umowa opiera się na wieloletnich stosunkach pomiędzy Volvo Defence a estońskimi siłami zbrojnymi, dla których pierwsze dostawy miały miejsce w 2014 r. Estonia i Łotwa to ważne rynki dla Volvo Trucks ze stabilną infrastrukturą sprzedaży i usług posprzedażnych.

Volvo Defence

– Ten kontrakt ma ogromne znaczenie dla Estonii, ponieważ oferuje nam wyjątkową możliwość nabycia pojazdów zbudowanych na zamówienie, dostosowanych do konkretnych potrzeb naszych sił obronnych. Jesteśmy zadowoleni z zawarcia kontraktu z Volvo, ponieważ pojazdy tej firmy niezmiennie wykazywały przydatność w estońskich warunkach klimatycznych i drogowych na przestrzeni wielu lat użytkowania – powiedział Erko Sepri, menedżer ds. zasobów strategicznych, pojazdów, maszyn i logistyki w Estońskim Centrum Inwestycji Obronnych.

Volvo Defence, jednostka biznesowa należąca do Volvo Trucks, ma siedzibę w Göteborgu. Oferuje szeroką gamę dostosowanych do wymagań nabywcy ciężarówek, maszyn oraz silników dla wojska i innych podmiotów zajmujących się obronnością.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź