sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościNowe Arocsy w Bosta-Beton

Nowe Arocsy w Bosta-Beton

W sierpniu 2033 roku w oddziałach Przedsiębiorstwa Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Regionu Północnego: Bydgoszczy, Olsztynie i Płocku, rozpoczęło pracę osiem nowych betonomieszarek na podwoziu Arocsa 3240 B 8×4/4.

To kolejna transakcja firmy w ramach wieloletniej współpracy z Mercedes-Benz Trucks i EWT Automotive.

Różne roczniki, podobne zalety

Dwa z odebranych pojazdów trafiły do bazy firmy Bosta-Beton w Bydgoszczy.

– Większość pojazdów w naszej flocie to Mercedesy, choć używamy także innych marek – mówi Michał Baran, zastępca dyrektora ds. produkcji Regionu Północnego. – Dzięki temu mamy porównanie i pod wieloma kluczowymi względami wypada ono na korzyść Mercedesa. Najważniejsza jest niezawodność, w dostawach betonu jakiekolwiek wyłączenie pojazdu z eksploatacji to poważny problem. Na przestrzeni lat eksploatacji różnych marek widzimy wyraźnie, że w przypadku Mercedesów wskaźnik bezawaryjności jest najniższy. Drugi istotny parametr to zużycie paliwa, a pojazdy z gwiazdą są oszczędniejsze.

Bosta-Beton

W bydgoskim oddziale pracuje łącznie siedem Mercedesów z kilku roczników. Najstarsze z nich to pompy do betonu na podwoziach z 1997, 1999 i 2004 roku.

– W dalszym ciągu sprawują się doskonale – podkreśla Michał Baran. – Nowsze są betonomieszarkami: oprócz dwóch najnowszych Arocsów, mamy jeszcze dwa z 2021 roku.

Opera Nova

Pojazdy, które rozpoczęły pracę w sierpniu, są wyposażone w zabudowę Liebherr o pojemności 9 m3, która w połączeniu z dopuszczalną masą całkowitą Arocsa zapewnia odpowiednią efektywność przewozu mieszanek. Samochody jeżdżą na krótkich, lokalnych trasach, liczących przeciętnie ok. 20 km, jednak wykonują ich w ciągu dnia kilkanaście.

– Transportujemy wszelkie rodzaje mieszanek betonowych: od betonu konstrukcyjnego przez specjalne po drogowo-mostowe – wszystko zależy od zapotrzebowania klienta – mówi Michał Baran. – Obecnie najbardziej prestiżową inwestycją, na potrzeby której dostarczamy mieszanki betonowe, jest rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy o czwarty krąg. W ostatnim czasie zakończyliśmy również dostawy na potrzeby budowy trasy ekspresowej S5 na odcinkach w województwie kujawsko-pomorskim.

Bosta-Beton

Atutem zakupionych w EWT Automotive betonomieszarek na podwoziu Arocsa jest komfort, który docenili kierowcy: wygodny amortyzowany fotel oraz kamera 360 stopni, zapewniająca większe bezpieczeństwo i lepszą widoczność, sprawiają, że jazda w ruchu miejskim jest łatwiejsza.

Nowe Arocsy 3240 B 8×4/4 są wyposażone w silniki OM 470 drugiej generacji i automatyczne skrzynie Mercedes Powershift 3 z programem do jazdy terenowej, tempomat, a także cyfrowe lusterka wsteczne MirrorCam.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź