sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościOmega Pilzno odbiera 30 Actrosów

Omega Pilzno odbiera 30 Actrosów

13 czerwca 2033 roku w Rzeszowie Omega Pilzno odebrała pierwszych pięć z zamówionych na ten rok 30 Actrosów 1845.

Uroczyste przekazanie pierwszych pięciu Actrosów, z 30 zamówionych przez Omega Pilzno do odbioru w tym roku, odbyło się w siedzibie salonie Sobiesław Zasada Automotive w Rzeszowie, dilera Mercedes-Benz Trucks.

Długofalowa i strategiczna

Czerwone ciągniki siodłowe dołączą do liczącej ponad 700 zestawów floty jednego z największych polskich przewoźników. Zamówienie otwiera współpracę Omegi Pilzno i Daimler Truck Polska, która według planów obydwu firm ma mieć charakter długofalowy i strategiczny.

– Jesteśmy obecni na rynku od ponad 30 lat i rozwijamy biznes transportowy oraz logistyczny, konsekwentnie trzymając się naszych podstawowych założeń. Kluczowym z nich jest skuteczność działania – mówi Adam Godawski, dyrektor generalny Omegi Pilzno. – To, że dziś mogliśmy się tu spotkać z takiej okazji, jest efektem takiej skuteczności również ze strony partnerów z Daimler Truck Polska.

Grupę Omega Pilzno tworzą spółki zajmujące się usługami logistycznymi. Jako operator logistyczny firma ma ponad 160 tys. mkw. powierzchni magazynowej i zapewnia klientom logistykę kontraktową, transport drogowy, morski, lotniczy, odprawy celne i konfekcjonowanie. Drugi obszar koncentruje się wokół samochodów ciężarowych. Omega Pilzno ma trzy autoryzowane serwisy, spółkę zajmującą się wynajmem Omega Pilzno Rental, własne stacje paliwowe oraz prowadzi usługi spedycji i serwis opon.

omega pilzno

– U źródeł współpracy z Omega Pilzno leży nasza strategia poszukiwania możliwości wzrostu i rozwoju na polskim rynku poprzez nawiązywanie relacji biznesowych z największymi partnerami. Dlatego traktujemy tę transakcję jako początek wspólnej drogi, partnerstwa opartego na długofalowych celach i wzajemnym zaufaniu – mówi Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska. – Pracowaliśmy na ten moment kilka lat, poznając się wzajemnie i budując fundamenty relacji biznesowej, której owoce mamy nadzieję zbierać w kolejnych latach. Mamy poczucie odpowiedzialności za tę współpracę i jesteśmy gotowi na wyzwania, które postawi przed nami nasz nowy strategiczny partner.

Zakup po testach

Zanim doszło do zakupu pierwszych Actrosów, firma miała możliwość dokładnego zapoznania się z tym pojazdem ciężarowym. Wizyta w fabryce producenta w Wörth oraz testy paliwowe przekonały firmę o potencjale ekonomicznym i jakości produktu.

– Testy sprawdzające zużycie paliwa wypadły bardzo dobrze, a dla każdego przewoźnika to dziś podstawowy parametr – podkreśla Adam Godawski. – Dodatkowym argumentem była dostępność samochodów, bliskość autoryzowanego serwisu w Rzeszowie, a także korzystna cena wraz z pełnym kontraktem serwisowym. Mam nadzieję, że ta transakcja rozpocznie współpracę, która obydwu stronom przyniesie wiele satysfakcji.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź