piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościArval ma już 11 000 zelektryfikowanych aut

Arval ma już 11 000 zelektryfikowanych aut

Liczba zelektryfikowanych samochodów we flocie Arval Service Lease Polska, przekroczyła z końcem maja 11 000 pojazdów.

Oznacza to, że udział samochodów elektrycznych i hybrydowych w całej zarządzanej przez Arval flocie w Polsce jest bliski 17%.

Hybrydy i elektryczne

Do grupy samochodów zelektryfikowanych zaliczane są auta z napędem hybrydowym, gdzie bateria pojazdu ładowana jest w czasie jazdy (HEV), hybrydy plug-in (PHEV) oraz samochody elektryczne (BEV).

Z końcem maja 2023 r. liczba aut elektrycznych we flocie Arval zbliżyła się do 2000 i była zdecydowanie większa niż hybryd plug-in, których w zarządzanej flocie było nieco ponad 1200. Liczba hybryd (HEV) po pięciu miesiącach wyniosła ponad 8200 sztuk. Łącznie pojazdy zelektryfikowane stanowią 16,7% floty Arvala w Polsce, gdy jeszcze rok temu było to niecałe 12% wynajmowanego parku samochodowego.

– Widzimy bardzo duże zainteresowanie wynajmem długoterminowym samochodów elektrycznych. Ma ono związek z coraz bardziej ekologicznym podejściem polskich firm, ale też z poszukiwaniem oszczędności na kosztach eksploatacji. Szczególnie dużo zapytań rejestrujemy ze strony przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i małych firm, choć pojazdy elektryczne dostarczamy również do dużych korporacji oraz na potrzeby samorządów lokalnych. Największa obsługiwana przez nas flota elektrycznych samochodów liczy ponad 400 sztuk i jest to flota pojazdów użytkowych. Zgodnie z globalną strategią Arval Beyond, jako grupa zamierzamy do końca 2025 r. mieć we flocie na całym świecie 700 000 pojazdów zelektryfikowanych z czego połowa będzie elektryczna – mówi Radosław Kitala, konsultant ds. monilności w Arval Service Lease Polska.

Arval Service Lease

Dostawcze na topie

Do wzrostu udziału pojazdów elektrycznych we flocie wynajmowanej przez Arval przyczynia się zainteresowanie klientów elektrycznymi autami dostawczymi (eLCV), które sprawdzają się w miastach na odcinku „ostatniej mili”. Obecnie klienci firmy korzystają z niemal 900 takich samochodów.

Czynnikiem napędzającym rozwój elektromobilności w Polsce jest program „Mój Elektryk”, dostępny dla klientów indywidualnych i firm decydujących się na zakup, wynajem lub leasing zeroemisyjnego pojazdu. Od początku realizacji programu do końca maja złożono 7,9 tys. wniosków o dotacje o łącznej wartości ponad 262 mln zł. Klienci Arvala dotychczas ubiegali się o dofinansowanie do 1700 pojazdów elektrycznych.

Z końcem maja 2023 r. we flocie samochodów zarządzanych przez Arval było ponad 68 200 samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych (LCV).

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź