piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościThermo King na targach Busworld 2023

Thermo King na targach Busworld 2023

Thermo King zaprezentuje na targach Busworld 2023 nowe urządzenia klimatyzacyjne dla autobusów.

Targi odbędą się od 7 do 12 października 2023 w Brukseli.

– Na targach Busworld chcemy nie tylko zaprezentować produkty, ale również podkreślić zaangażowanie Thermo Kinga w tworzenie holistycznych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb systemów zarządzania temperaturą w autobusach – powiedziała Urszula von Kreijfelt, dyrektorka handlowa Thermo King Bus. – Całość naszej obecności na targach Busworld, od pomp ciepła wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze po wysoce spersonalizowane, zintegrowane systemy, potwierdza nasze zaangażowanie w sektor transportu pasażerskiego. Współpracujemy z producentami pojazdów i dajemy odpowiedź na wszystkie wymagania klientów. Chcemy osiągnąć wspólny cel, którym jest kształtowanie dnia dzisiejszego i przyszłości zrównoważonego transportu pasażerskiego.

Na stoisku Thermo Kinga będzie można zobaczyć nową pompę ciepła Athenia ENVI. Wykorzystuje ona przyjazny dla środowiska, naturalny czynnik chłodniczy R-744 (dwutlenek węgla). Zaprojektowano ją specjalnie dla autobusów elektrycznych i hybrydowych. Firma zaprezentuje także kompletne, konfigurowalne systemy zarządzania temperaturą dla autobusów wszystkich typów. Znajdą się wśród nich nowe systemy dla autobusów o długości poniżej 12 m i pojazdów eksploatowanych w wysokich temperaturach.

Thermo King specjalnie do elektrycznych

Pompa ciepła Thermo King Athenia ENVI wykorzystująca czynnik R-744 jest zoptymalizowana pod kątem utrzymania wysokiego komfortu kierowcy i pasażerów. Osiągnięto to dzięki kontroli ogrzewania, chłodzenia i obiegu świeżego powietrza. Dwutlenek węgla (R-744) jest naturalnym, nietoksycznym, niepalnym i nieniszczącym warstwy ozonowej czynnikiem chłodniczym o potencjale globalnego ocieplenia (GWP) wynoszącym zaledwie 1. Athenia ENVI zapewnia maksymalny komfort pasażerom nie tylko w miesiącach letnich, kiedy wymagane jest chłodzenie, ale także podczas najmroźniejszych zim, bez potrzeby stosowania dodatkowych grzejników lub bojlerów.

Agregat może pracować w trybie ogrzewania w temperaturze otoczenia do -25°C i chłodzić przy temperaturze do +50°C. Agregat zapewnia jednocześnie ochronę akumulatorów układu napędowego autobusu, dostarczając schłodzoną lub cieplejszą wodę w celu kondycjonowania ich podczas ładowania i rozładowywania.

Zintegrowany system zarządzania temperaturą akumulatora optymalizuje całkowite zużycie energii, zapewniając wysoki współczynnik wydajności (COP) systemu i redukując koszty utrzymania. Agregat może również wykorzystywać ciepło odpadowe z innych źródeł w pojeździe. Przyczynia się to do dodatkowej optymalizacji zużycia energii i zwiększenia komfortu pasażerów.

Pompy ciepła Thermo King Athenia ENVI pracują już w autobusach Ebusco eksploatowanych w Berlinie w ramach jednej z największych flot autobusów elektrycznych w Niemczech.

Thermo King

Dopasowane do warunków i pojazdu

Thermo King Athenia APX to urządzenie o dużej wydajności przeznaczone wyłącznie do chłodzenia, skonstruowane do pracy w gorącym klimacie. Athenia APX jest wyposażona w wysokowydajną sprężarkę śrubową zapewniającą wysoką trwałość. Jest dostępna zarówno w wersji elektrycznej, jak i napędzanej przez silnik wysokoprężny. Agregat jest przeznaczony do autobusów międzymiastowych, turystycznych i miejskich o napędzie elektrycznym, spalinowym lub hybrydowym.

Pompa ciepła Thermo King S30E to jednoczęściowa, kompaktowa dachowa pompa ciepła o małej wysokości do autobusów mini i midi mierzących poniżej 12 m długości. Agregat ten, zaprezentowany przez firmę Thermo King po raz pierwszy w Europie oferuje pompę ciepła z grzałką PTC (opcja) i dokładne sterowanie temperaturą dzięki zasilanym prądem stałym wentylatorom o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu.

– Dział Thermo King Bus HVAC angażuje się w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań zapewniających wygodę pasażerom, kierowcom i personelowi. Jednocześnie dostarczamy operatorom gotowe rozwiązania, wiedzę i sterowanie dostosowane do typów autobusów — powiedział Peter Hansen lider produktu Thermo King Bus. – Oferujemy producentom autobusów i nadwozi specjalistyczną wiedzę co do zastosowań oraz najlepsze w swojej klasie rozwiązania z różnorodnymi niestandardowymi opcjami i akcesoriami, takimi jak skrzynki przednie, konwektory ogrzewania podłogowego, grzejniki dodatkowe i wykorzystanie ciepła odpadowego, czujniki dwutlenku węgla, a wszystko to zarządzane kompleksowo przez jeden, firmowy sterownik Thermo King.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź