sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościJanusz Buława nowym prezesem Renault Trucks Polska

Janusz Buława nowym prezesem Renault Trucks Polska

Od 1 października 2023 roku nowym prezesem Renault Trucks Polska zostaje Janusz Buława, który zastąpi Valery’ego Muyarda.

– Janusz wniesie do zespołu swoje kompetencje i doświadczenie z zakresu strategii biznesowej, zarządzania, finansów i informatyki, zdobyte na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej, głównie w branży budowlanej, a od 2020 roku w Renault Trucks. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Janusza w naszym zespole zarządzającym, gdzie będzie zwiększał rentowność i rozwijał Renault Trucks w Polsce, aby zapewnić sukces naszym klientom. Chciałbym podziękować Valery’emu Muyardowi za to, co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata w Polsce i życzyć mu powodzenia w nowym projekcie – powiedział Christophe Deshayes, wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.

Bogate doświadczenie

Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w 1997 roku w Polsce dołączając do firmy Lafarge, gdzie spędził 15 lat na kolejnych stanowiskach, zajmując się różnymi dziedzinami: od systemów informatycznych, poprzez finanse do strategii i rozwoju biznesu oraz fuzjami i przejęciami. Przez 5 lat pracował w centrali Lafarge w Paryżu. W latach 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. Od 2006 do 2012 pełnił rolę dyrektora finasowego, a od 2010 roku również dyrektora strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego i wiceprezesa zarządu.

Od maja 2020 roku pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego marki Renault Trucks w Polsce.

Janusz Buława uzyskał tytuł magistra inżyniera telekomunikacji i elektroniki na Politechnice Gdańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu, uzupełniony studiami podyplomowymi z zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz programem Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago. Jest żonaty, ma trzech synów. Jest miłośnikiem podróży, narciarstwa i odpoczynku na łonie natury. Lubi odkrywać nowe kultury i miejsca.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź