poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualności98 elektrycznych Solarisów dla Sardynii

98 elektrycznych Solarisów dla Sardynii

CTM Cagliari, operator transportu publicznego na Sardynii, zamówił 98 elektrycznych Solarisów Urbino electric.

Zamówienie obejmuje 80 autobusów 12-metrowych i 18 przegubowych. Kontrakt jest częścią umowy ramowej, podpisanej w 2023 roku ze spółką akcyjną Consip. W ramach tej umowy spółki transportu publicznego zamawiają pojazdy bezpośrednio lub rozpisują przetargi z wybranymi dostawcami. Nowe Solarisy będą pracować w Cagliari, a dostawy nastąpią w latach w 2024 i 2025.

Coraz więcej Solarisów

Solarisy obsługują ruch w Cagliari od 2010 roku, wśród nich są między innymi trolejbusy. Warto wspomnieć, że producent jest w trakcie realizacji innego kontraktu dla przewoźnika CTM na dostawę 18 autobusów elektrycznych, które dołączą do miejskiej floty już w lipcu tego roku.

– Ogromnie nas ucieszyła wiadomość o kolejnej ambitnej inwestycji CTM Cagliari w e-mobilność. Jesteśmy dumni z pokładanego w nas zaufania i szczęśliwi, że możemy dołączyć do tego ekscytującego projektu – powiedział Olivier Michard, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Główny dostawca

Solarisy Urbino electric, które będą kursować po sardyńskich drogach, będą napędzane energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy. W modelach 12-metrowych zostaną zamontowane akumulatory o łącznej pojemności ponad 350 kWh, w autobusach przegubowych zaś ponad 400 kWh. W ciągu dnia autobusy będą doładowywane przez pantograf. W nocy w zajezdni będą ładowane za pomocą złącza plug-in.

Po włoskich drogach jeździ już ponad 1600 Solarisów. Niemal 1/3 z nich to autobusy zasilane energią elektryczną pochodzącą z baterii, ogniwa wodorowego lub sieci trolejbusowej. Solaris jest dziś głównym dostawcą „bezemisyjnych” pojazdów dla transportu publicznego we Włoszech.

solarisów
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź