piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościNowa Ruda wybiera Urbino 9 LE electric

Nowa Ruda wybiera Urbino 9 LE electric

Solaris dostarczy dwa autobusy elektryczne do nowego klienta. Gmina miejska Nowa Ruda zdecydowała się na zakup niskowejściowych autobusów Urbino 9 LE electric.

Oferta firmy Solaris Bus & Coach została wybrana w postępowaniu „Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Nowa Ruda poprzez zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania”. Zakupione autobusy docelowo będą kursować na trasie łączącej przeciwległe dzielnice Nowej Rudy: Drogosław-Centrum-Słupiec. Dostawy są zaplanowane na połowę 2024 roku.

Siedem dni w tygodniu

– Podpisanie kontraktu na dwa nowoczesne e-busy, które dostarczymy dla Gminy Miejskiej Nowa Ruda, to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Cieszymy się, że Nowa Ruda zdecydowała się na współpracę z nami, dołączając do szerokiego grona 140 miast z całej Europy z autobusami elektrycznymi marki Solaris na swoich liniach – podkreślił Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego w Polsce w Solaris Bus & Coach.

– Z przyjemnością informuję, o podpisaniu umowy na zakup dwóch nowoczesnych autobusów elektrycznych. To znaczący krok w naszych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Nowe pojazdy przyczynią się do poprawy jakości powietrza i będą miały pozytywny wpływ na lokalną społeczność. Wierzę, że to kolejny krok w kierunku czystszej i bardziej ekologicznej przyszłości naszego miasta. Poza kwestią ekologiczną, nie zapominajmy, że autobusy służyć będą realizacji komunikacji publicznej w mieście, przez siedem dni w tygodniu – mówił Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.

Solaris z rowerami

Autobusy będą wyposażone w silnik trakcyjny, zasilany energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy. Ich ładowanie będzie możliwe poprzez złącze plug-in. Wraz a autobusami Solaris dostarczy ładowarkę. Średni zasięg tek wyposażonych pojazdów przekracza 200 km. Pojemność pasażerska wynosi co najmniej 55 osób, z czego 25 będzie mogło podróżować na miejscach siedzących. W autobusach jest m.in. klimatyzacja, monitoring i system informacji pasażerskiej. Wśród niecodziennych, rzadko spotykanych rozwiązań warto wskazać konieczność przystosowania każdego z pojazdów do przewozu czterech rowerów jednocześnie. W tym celu, na tylnych ścianach e-busów zostaną zamontowane bagażniki rowerowe. Bagażniki będą przystosowane zarówno do przewozu rowerów o szerokich oponach (do ok. 6 cm) jak i rowerów elektrycznych (o wadze nawet 25 kg).

Gmina Nowa Ruda to nowy klient Solarisa. Firma dostarczyła dotychczas autobusy na baterie do 140 europejskich miast. Urbino 9 LE electric zadebiutował na rynku w 2021 roku. Może być homologowany w I lub II klasie i zdobył już uznanie klientów z Austrii, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii, Polski i Włoch.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź