piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSchmitz Cargobull otrzymał nagrodę za zrównoważony rozwój

Schmitz Cargobull otrzymał nagrodę za zrównoważony rozwój

Schmitz Cargobull otrzymał „Niemiecką nagrodę za projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju 2023”.

Niemiecki Instytut Jakości Usług (DISQ – Deutsche Institut für Service-Qualität), magazyn Deutsche Unternehmer Plattform oraz kanał ntv przyznały elektrycznej naczepie chłodniczej S.KOe Cool firmy Schmitz Cargobull pierwsze miejsce w kategorii „Technologia – Energia”. Marnix Lannoije, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Schmitz Cargobull, odebrał nagrodę podczas oficjalnej ceremonii w Berlinie 6 czerwca 2023 roku.

Schmitz Cargobull: stały rozwój

Schmitz Cargobull od wielu lat inwestuje w badania i rozwój zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań dla transportu. Cieszymy się, że elektryczna chłodnia S.KOe Cool zdobyła tę nagrodę – powiedział Marnix Lannoije. – Nagroda jest dla całego zespołu i podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz najnowocześniejszych technologii. Jednocześnie jest dla nas przepustką do dalszego oferowania klientom praktycznych i opłacalnych rozwiązań transportowych.

Naczepa S.KOe Cool jest wyposażona w elektryczny agregat chłodniczy z akumulatorem wysokonapięciowym, a także oś elektryczną, która pracując jako generator, dostarcza energii pojazdowi. Naczepa jest wyjątkowo cicha, co pozwala wykonywać dostawy w terenie zabudowanym wczesnym rankiem i późnym wieczorem. W miejscu zbiornika paliwa dla agregatu są akumulatory. Możliwe jest również zamontowanie pod podwoziem skrzyni mieszczącej 36 palet. Ładowność tak wyposażonej, elektrycznej naczepy chłodniczej jest mniej więcej taka sama, jak podobnej z agregatem zasilanym silnikiem Diesla.

Elektryczna oś naczepy Schmitz Cargobull odzyskuje energię podczas hamowania, wydłużając czas pracy agregatu chłodniczego lub skracając czas ładowania akumulatora z sieci. W praktycznych próbach w ruchu dystrybucyjnym, w połączeniu z ciągnikiem napędzanym silnikiem Diesla, uzyskano oszczędność paliwa na poziomie 5%. Moc osi elektrycznej jest dopasowana do wymagań agregatu chłodniczego. Naczepa jest zintegrowana z telematyką Schmitz Cargobull, dzięki czemu stan naładowania akumulatora, dostępny zasięg i czas ładowania można monitorować zdalnie za pośrednictwem portalu telematycznego.

Nagordzeni z różnych sektorów

„Niemiecka nagroda za projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju” jest przyznawana przedsięwzięciom z wielu sektorów gospodarki. Patronuje jej Brigitte Zypries, była federalna minister sprawiedliwości, a potem gospodarki i energii. W sumie nominowano 283 firmy lub projekty, z których 69 zdobyło nagrody.

Jury oceniało projekty pod kątem celów ekonomicznych i środowiskowych, takich jak efektywność wykorzystania surowców, recykling i ochrona przyrody, a także celów społecznych, w tym edukacji, zdrowia i potencjału równoważenia szans.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź