piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPiotr Laube dyrektorem Nissana w Polsce

Piotr Laube dyrektorem Nissana w Polsce

1 września 2023 r. dyrektorem zarządzającym marki Nissan w Polsce w ramach struktur importerskich firmy astara został Piotr Laube.

Karierę zawodową rozpoczął w sektorze technologicznym, realizując międzynarodowe projekty w Niemczech, Austrii i Belgii. W 2011 roku przeszedł do branży motoryzacyjnej, gdzie zajmował różne stanowiska w dziale obsługi posprzedażnej BMW Group Poland.

Pod koniec 2017 roku dołączył do firmy Inchcape, w której odpowiadał za rozwój biznesu posprzedażowego w Europie Północnej. Na tym stanowisku zajmował się dystrybucją i sprzedażą detaliczną kilku marek na różnych rynkach.

W 2020 roku z sukcesem przeprowadził przejęcie działalności dystrybucyjnej JLR Poland przez Inchcape. Następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego i nadzorował dystrybucję samochodów marki Mazda w Finlandii i krajach bałtyckich.

Teraz astara

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do tak innowacyjnej i prężnie rozwijającej się firmy, jaką jest astara, a dodatkowo w momencie, w którym została ona importerem marki Nissan w Polsce. Branża motoryzacyjna w ostatnich latach bardzo ewoluuje, zmienia się model użytkowania samochodów, przybywa różnych innych form mobilności, pojawiają się klienci o zupełnie innych profilach, to naprawdę bardzo ekscytujące być częścią tych zmian. Wraz z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, by marka Nissan była w tym nowym motoryzacyjnym świecie odpowiednio reprezentowana – powiedział Piotr Laube.

Nowy dyrektor zarządzający będzie odpowiedzialny za całokształt działań marki Nissana w naszym kraju i będzie raportował bezpośrednio do dyrektora zarządzającego regionalnej centrali firmy astara na Europę Zachodnią, Oliviera Sermeusa.

Piotr Laube ma 40 lat i jest ojcem dwóch córek. W wolnym czasie poświęca się fotografii i wycieczkom motocyklowym.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź