czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościastara reprezentuje Nissana w Polsce

astara reprezentuje Nissana w Polsce

Importerem nowych pojazdów, części i usług Nissana w Polsce zostanie astara. Nowy importer rozpocznie działalność w sierpniu 2023 r.

Nissan ogłosił 22 maja sfinalizowanie umowy z firmą astara, specjalizującą się w dystrybucji pojazdów i usługach dotyczących mobilności. Przedmiotem umowy jest dystrybucja nowych pojazdów, części i usług w Polsce. Zawarcie transakcji podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

astara i Nissan NEXT

W ramach średniookresowego planu Nissan NEXT, Nissan przekształca się w firmę efektywniejszą, lepiej zorganizowaną i zorientowaną na generowanie zysku. Partnerstwo zapewni rentowność działalności Nissana w Polsce, poprawi sprawność działania oraz lepiej zaspokoi potrzeby klientów i partnerów handlowych firmy.

Obecnie Polska wraz z Ukrainą stanowią regionalną jednostkę biznesową Nissana na Europę Środkowo-Wschodnią. W ramach nowej umowy wszystkie działania na polskim rynku zostaną przeniesione do firmy astara jako nowego partnera dystrybucyjnego na rynku. Spółka prowadząca działalność na Ukrainie pozostanie własnością Nissana.

Europa ewoluuje

– Rynki europejskie szybko ewoluują, a my koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich zasobów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Decyzja ta jest wynikiem dogłębnej analizy naszej działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana zaowocuje poprawą naszych wyników i zwiększeniem satysfakcji naszych klientów – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE. – Z radością witamy firmę astara jako naszego nowego partnera na rynku polskim. Spółka ta ma duże doświadczenie w zakresie dystrybucji w branży motoryzacyjnej w Europie i cieszymy się na bliską współpracę z nią w najlepszym interesie naszych klientów, pracowników i dealerów w Polsce.

– Jako astara jesteśmy zaszczyceni, że możemy dodać Nissana do naszej działalności dystrybucyjnej w Polsce. Tak innowacyjna i zorientowana na klienta marka jest wielkim atutem w naszym polskim portfolio i dołożymy wszelkich starań, aby ją z dumą reprezentować wobec jej lojalnych klientów, sieci dealerskiej i partnerów biznesowych. Polska jest bez wątpienia kluczowym rynkiem dla firmy astara i jesteśmy przekonani, że Nissan przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu” – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający oddziału astara w Europie Zachodniej.

Zmiany w strukturze biznesowej Nissana w Polsce zostały zakomunikowane pracownikom oraz dilerom Nissana w Polsce i na Ukrainie. Przeniesienie działalności biznesowej Nissana w Polsce do firmy astara rozpoczęło się 22 maja i ma się zakończyć w sierpniu br.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź