wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPierwsza elektryczna chłodnia dla Finlandii

Pierwsza elektryczna chłodnia dla Finlandii

Pierwsza elektryczna chłodnia S.KOe Cool firmy Schmitz Cargobull trafiła do Finlandii, do spółki PNO Rental, która z kolei udostępni ją firmie Kylmästi Paras.

Po dostawach w Rumunii i Niemczech pierwsza elektryczna naczepa chłodnicza Schmitz Cargobull trafiła do Skandynawii, konkretnie do Finlandii. Podczas uroczystego przekazania pojazdu w zakładzie Schmitz Cargobull w Vantaa w Finlandii szczegółowo zaprezentowano zalety w pełni elektrycznej naczepy oraz zademonstrowano jej działanie w praktyce.

Pierwsza elektryczna chłodnia obsłuży Helsinki

Pierwsza elektryczna chłodnia będzie używana w obszarze metropolitalnym Helsinek do transportu dystrybucyjnego w śródmieściu. Z naczepą współpracuje elektryczny ciągnik siodłowy Volvo.

– PNO Rental i Kylmästi Paras są naszymi wieloletnimi partnerami biznesowymi i cieszymy się, że możemy zapewnić im wydajny i zrównoważony pojazd do transportu w kontrolowanej temperaturze w postaci elektrycznego chłodni S.KOe Cool – powiedział Felix Müller, dyrektor ds. kluczowych klientów Schmitz Cargobull.

Pierwsza elektryczna chłodnia

Elektryczna naczepa S.KOe Cool jest wyposażona w elektryczny agregat, akumulator wysokonapięciowy oraz oś elektryczną wytwarzającą energię podczas jazdy. Zelektryfikowany pojazd jest również niezwykle cichy, co umożliwia realizację dostaw na terenach miejskich wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Agregat S.CU ep85 przeznaczony ma funkcję grzania. Jego moc chłodzenia dochodzi do 15 800 watów, a grzewcza do 10 500 watów. Zelektryfikowana oś odzyskuje energię między innymi podczas hamowania, dzięki czemu wydłuża czas pracy agregatu chłodniczego i skraca czas ładowania akumulatora przez sieć energetyczną.

Pierwsza elektryczna chłodnia
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź