wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNissan Townstar EV Van najlepiej trzyma cenę

Nissan Townstar EV Van najlepiej trzyma cenę

Nissan Townstar EV Van po 4 latach użytkowania i przebiegu 60 tys. km będzie najlepiej w swojej klasie utrzymywał cenę. Tak wynika z najnowszych prognoz opublikowanych przez firmę Info-Ekspert.

Wartość rezydualna najpopularniejszej wersji Business wyniesie po tym okresie aż 55,1% wyjściowej ceny, czyli o 3 p.p. więcej niż średnia w segmencie. W wypadku podstawowej wersji – Visia – różnica wartości na korzyść Nissana Townstar jest nawet większa.

Dobra opinia

– Opinia o niezawodności modeli Nissana, sprawdzone i oszczędne jednostki napędowe oraz bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa to niewątpliwe atuty tej marki. Dodatkowo konkurencyjne ceny zakupu i relatywnie niskie koszty eksploatacji, sprawiają, że wszystkie modele Nissana cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i charakteryzują się jednymi z najwyższych wartości rezydualnych w swoich segmentach” – powiedział Dariusz Wołoszka, wiceprezes zarządu spółki Info-Ekspert.

– Wysoka prognozowana wartość rezydualna elektrycznego Nissana Townstar nie jest dla nas zaskoczeniem. Nissan jest doświadczonym i uznanym na rynku producentem samochodów elektrycznych. Zarówno LEAF, czyli pionier na rynku samochodów elektrycznych produkowanych na masową skalę, jak i e-NV200, który jest prekursorem modelu Townstar, także cechują się wysoką wartością przy odsprzedaży i są modelami poszukiwanymi na rynku wtórnym. Dodatkowym atutem naszego nowego elektrycznego vana jest bez wątpienia 5‑letnia gwarancja, zapewniająca pewność i spokój użytkowania samochodu, mająca również niebagatelny wpływ na jego przewidywaną wysoką wartość rezydualną – zauważył Marek Zgorzelski, dyrektor ds. pojazdów używanych w Nissan Sales CEE.

Nissan Townstar EV: u progu kariery

Elektryczny Nissan Townstar EV wyposażony jest w silnik o mocy 122 KM i maksymalnym momencie obrotowym 245 Nm. Akumulator może zmagazynować 44 kWh energii, co zapewnia zasięg do 301 km w cyklu mieszanym (według WLTP). Auto z krótszym rozstawem osi dysponuje przestrzenią ładunkową o objętości 3,3 m3, a jego maksymalna ładowność wynosi 612 kg.

Ceny elektrycznego Nissana Townstar Van zaczynają się 139 900 zł netto. Już w podstawowej wersji Visia wyposażenie obejmuje, między innymi, reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy), tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe drzwi z tyłu, które otwierają się pod kątem 180°, oraz ładowarkę pokładową AC o mocy 11 kW. Wyższe wersje umożliwiają ładowanie AC z mocą do 22 kW, DC CCS z mocą do 80 kW i są wyposażone w pompę ciepła oraz układ chłodzenia akumulatora trakcyjnego, a ich wyposażenie z zakresu komfortu, bezpieczeństwa i łączności stawia je na poziomie znanym z samochodów osobowych.

Jak każdy użytkowy model Nissana także Townstar EV jest objęty gwarancją producenta na 5 lat lub przebieg do 160 000 km. Ponadto, gwarancja na akumulator wynosi 8 lat lub do przebiegu 160 000 km, jak w wypadku osobowych elektrycznych modeli marki.

– Elektryczny Townstar Van jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy podążając za coraz silniejszym trendem elektromobilności poszukują pojazdów „bezemisyjnych”, ale także dla klientów doceniających znacznie niższe koszty użytkowania samochodów elektrycznych przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i komfortu użytkowania. Nasze dotychczasowe wieloletnie doświadczenia na tym polu pokazują, że taki model się sprawdza, a prognozy pokazują, że rynek użytkowych samochodów elektrycznych będzie się nadal dynamicznie rozwijał – podsumował Łukasz Michalski, szef sprzedaży w Nissan Sales CEE.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź