sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościEVE Energy: akumulator cylindryczny oraz π

EVE Energy: akumulator cylindryczny oraz π

Chińska spółka EVE Energy zaprezentowała nowe typy akumulatorów podczas wystawy The Battery Show Europe 2023, która odbyła się w niemieckim Stuttgarcie w dniach 23-25 maja 2023 r.

Wydarzenie zgromadziło ponad 770 wystawców i ponad 10 000 gości. Spółka EVE Energy zaprezentowała akumulatory, ogniwa, moduły oraz systemy zarządzania pracą baterii (BMS). Z EVE Energy współpracują m.in. BMW, Daimler i Bosch.

Z Debreczyna

Jedną z głównych atrakcji wystawy były duże akumulatory cylindryczne oraz systemy akumulatorowe „π” (pi). Akumulatory cylindryczne o niezwykle szybkim cyklu ładowania łączą wysoką klasę energetyczną i niską masę. Dzięki niskiej oporności wewnętrznej i wysokiej mocy ich konstrukcja spełnia wymagania hybryd i samochodów na baterie. Niedawno spółka EVE Energy poinformowała o rozpoczęciu budowy zakładu w węgierskim Debreczynie, który będzie prowadził produkcję dużych akumulatorów cylindrycznych na skalę masową.

Oprócz dużych akumulatorów cylindrycznych spółka zaprezentowała również takie produkty jak xHEV, Prismatic Stacked oraz systemy akumulatorowe o niskim napięciu 12 V i 48 V.

Gama Prismatic Stacked oferuje energię o wyższej gęstości, charakteryzują się bardziej stabilną strukturą wewnętrzną oraz większym bezpieczeństwem w różnych zastosowaniach.

Zainteresowaniem cieszył się system akumulatorowy „π”. Wykorzystuje chłodzenie cieczą na trójwymiarowej powierzchni w kształcie litery π umożliwiającej naładowanie akumulatora zaledwie w 9 minut. Dzięki chłodzeniu cieczą kanały przewodzące ciepło można było umieścić u góry oraz po lewej i prawej stronie ogniwa, co pozwoliło na rozprowadzenie ciepła na wszystkie strony i usprawnienie szybkiego ładowania. Zastosowanie ogniw CTP (ang. cell-to-pack – ogniwa jako pakiet) pozwoliło zmniejszyć masę o 10% i ograniczyć wymiary baterii.

Niższe napięcie

System akumulatorów o napięciu 12 V rozwiązuje problemy występujące w przypadku akumulatorów ołowiowo-kwasowych i sprawdza się podczas eksploatacji w niskich i wysokich temperaturach oraz charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Jest kompatybilny z różnymi modelami pojazdów, przynosząc oszczędności w niemal każdym segmencie rynku motoryzacyjnego. System akumulatorowy o napięciu 48 V ma zintegrowane chłodzenia cieczą i równoważy skrajne wartości temperatury, co podnosi osiągi pojazdu.

Uwagę odwiedzających przyciągnęły również oferowane przez spółkę EVE Energy akumulatory pryzmatyczne LFP stosowane w pojazdach użytkowych, systemy zarządzania bateriami (BMS) oraz standardowe systemy akumulatorów stosowane w pojazdach użytkowych. W przyszłości spółka EVE Energy zamierza globalizować prowadzoną działalność oraz nawiązać współpracę i partnerstwo z klientami międzynarodowymi.

EVE Energy, założona w 2001 r. i od 2009 r. notowana na giełdzie w Shenzhen oferuje baterie oraz ich komponenty i systemy zarządzania. Dział badawczo-rozwojowy spółki zatrudnia ponad 4100 specjalistów z różnych dziedzin, w tym materiałoznawstwa, elektrochemii, projektowania konstrukcji i obwodów elektronicznych. W Chinach spółka uzyskała ponad 5900 patentów.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź