sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMaxus w norweskiej poczcie

Maxus w norweskiej poczcie

Maxus dostarczył kolejne samochody norweskiej poczcie. Tym razem jest ich 130.

Do floty norweskiej poczty dołączyło kolejne 130 elektrycznych samochodów dostawczych Maxus e-Deliver 3 i e-Deliver 9. Obecnie elektryczne samochody pocztowe dostarczają przesyłki do 2,7 mln Norwegów, czyli połowy mieszkańców kraju. Celem na najbliższe lata jest elektryfikacja całej, pocztowej floty. Do 2025 wszystkie mają być zasilane wyłącznie energią odnawialną.

Norweska poczta ma obecnie ponad 1900 aut elektrycznych. Wyłącznie elektryczną flotą dysponuje m.in. poczta w Oslo, Skien i Porsgrunn. W Oslo paczki i listy do mieszkańców dostarczają 183 elektryczne samochody dostawcze, a także elektryczne motorowery. W Skien i Porsgrunn za dystrybucję odpowiada łącznie 36 pojazdów elektrycznych: trzy elektryczne skutery i 33 samochody dostawcze. Miasta i gminy, takie jak Asker, Bærum, Hamar, Tønsberg i Longyearbyen również w pełni zelektryfikowały flotę pojazdów pocztowych.

Najpopularniejsza marka we flocie

e-Deliver 3 ma ładownię o pojemności 4,8 lub 6,3 m3 i wyposażony jest w akumulator o pojemności 50 kWh. Z kolei Maxus e-Deliver 9 to furgon o objętości 9,7, 11 lub 13 m3. Zależnie od wielkości pojazdu, akumulator ma pojemność 51,5 kWh, 72 lub 88,5 kWh. Poza wersjami dostawczymi jest dostępny jako podwozie do zabudowy, a w przygotowaniu jest mikrobus z 8 lub 9 miejscami. Obecnie norwescy pocztowcy korzystają z ponad 320 dostawczych Maxusów, to najczęściej spotykana marka w całej flocie.

Maxus

– Jesteśmy dumni, że norweska poczta po raz kolejny wybrała markę Maxus. Ponieważ elektryczne Maxusy zapewniają sporą ładowność i mają duży zasięg, idealnie nadają się dla firmy takiej jak poczta, która codziennie dostarcza do adresatów tysiące przesyłek o różnych gabarytach. Nasza współpraca będzie z pewnością kontynuowana – powiedział Bernhard Jahnsen, kierownik sprzedaży w Maxus Norway.

Maxus
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź