piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościElektryczne Maxusy dla Poczty Polskiej

Elektryczne Maxusy dla Poczty Polskiej

Poczta Polska wprowadza do floty 25 elektrycznych Maxusów e-Deliver 3.

Samochody są w wynajmie długoterminowym na podstawie umowy z firmą Arval Service Lease Polska. Łączna wartość kontraktu to prawie 4 mln zł. Obie firmy współpracują od 2019 roku.

Poczta Polska: kolejny krok

Wdrożenie nowych samochodów jest kolejnym etapem modernizacji floty Poczty Polskiej i elementem strategii rozwoju, mającej na celu efektywniejszą obsługę przesyłek.

– Poczta Polska dąży do modernizacji floty i stawia na elektromobilność. Spółka zdecydowała się na wynajem samochodów elektrycznych z powodu oszczędności, z troski o jakość powietrza, zmniejszenia natężenia hałasu, ale również z chęci zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Kontrakt na wynajem pojazdów między Pocztą Polską a Arvalem został podpisany na podstawie przetargu rozstrzygniętego w maju 2023 r. Umowa zawarta została na okres 36 miesięcy i obejmuje kompleksowy pakiet serwisowy, ubezpieczenie pojazdów oraz sezonową wymianę opon. Kurierzy Poczty Polskiej będą korzystać z nowych samochodów w całej Polsce. Poczta Polska skorzysta także z rządowego programu „Mój elektryk”, a Arval koordynuje przygotowanie odpowiednich wniosków.

Kolejny kontrakt

– To drugi przetarg, który wygraliśmy i druga umowa, którą podpisaliśmy w ciągu ostatnich lat na auta elektryczne. Nowe pojazdy pozwolą Poczcie Polskiej na jeszcze bardziej efektywne i ekologiczne dostarczanie paczek na co dzień – mówi Agnieszka Gołaszewska, dyrektor sprzedaży w spółce Arval Service Lease Polska.

Maxusy e-Deliver 3 mają ładowność 905 kg. Wyposażone są w silnik elektryczny o mocy 90kW i baterię o pojemności 50,2 kWh. Zasięg pojazdu dochodzący do 371 km (w cyklu mieszanym wg WLTP) umożliwia pokonywanie dłuższych odcinków bez ładowania.

Umowa z Pocztą Polską to dla Arvala kolejny duży kontrakt na „zeroemisyjne” pojazdy dla sektora publicznego w tym roku. W maju firma wydała 83 samochody elektryczne zamówione przez Krakowski Holding Komunalny.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź