sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKandydaci do WWCOTY 2024

Kandydaci do WWCOTY 2024

W najnowszej edycji konkursu na Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety – WWCOTY – wezmą udział 63 samochody.

Rozpoczęło się głosowanie mające na celu wyłonienie najlepszych samochodów świata w 2024 roku w konkursie WWCOTY (ang. Women’s World Car of the Year – Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety).

W jury zasiada ponad 75 kobiet z 52 krajów na pięciu kontynentach. Jedną z nich jest Katarzyna Dziewicka, redaktor naczelna magazynu FleetLOG.

Zwycięzcę WWCOTY 2024 poznamy 8 marca

WWCOTY

Członkinie jury WWCOTY wybiorą początkowo zwycięzców według kategorii. Samochody, które uzyskają najwyższy wynik w każdej klasie, przejdą do następnej fazy. Wówczas jury wskaże najlepszy Światowy Samochód Roku 2024 wybierany przez kobiety. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną przedstawieni 29 stycznia. Zdobywcę pierwszego miejsca poznamy 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych samochodów roku zdaniem kobiet. Kryteria wyboru są te same, którymi kieruje się każdy kierowca przy zakupie pojazdu. Znaczenie ma bezpieczeństwo, jakość, cena, styl, łatwość prowadzenia i wpływ na środowisko.

Światowy Samochód Roku wybierany przez Kobiety to jedyny tego rodzaju konkurs, w którym jurorkami są wyłącznie kobiety, ekspertki w dziedzinie motoryzacji. Konkurs dociera do szerokiej grupy odbiorców, liczącej ponad 500 milionów ludzi, wywierając znaczący wpływ na decyzje konsumentów na całym świecie.

Kandydaci do tytułu WWCOTY 2024

WWCOTY
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź