wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościIwona Blecharczyk odbiera nowe FH16

Iwona Blecharczyk odbiera nowe FH16

Iwona Blecharczyk będzie jeździć nowym ciągnikiem Volvo FH16 8×4 do transportu ładunków ponadnormatywnych.

Ambasadorka Volvo Trucks Polska, Iwona Blecharczyk, po dwóch latach od otwarcia swojej firmy transportowej, rozszerza działalność i powraca do tego, co zawsze było bliskie jej sercu i pasji: transportu ponadgabarytowego. Tym razem wybór padł na najmocniejszy w gamie ciągnik siodłowy Volvo FH16.

Iwona Blecharczyk wraca do ponadgabarytów

Volvo FH16 z napędem 8×4 z zespołem trzech tylnych osi (tzw. tridem) i drugą osią pchaną (tzw. pusher) będzie woziło ładunki ponadnormatywne w Imagination Transport. Silnik o pojemności 16 litrów dysponuje mocą 750 KM. To najmocniejsza jednostka napędowa w ofercie producenta. Ciągnik wyposażono w skrzynię biegów I-Shift rozbudowaną o dwa biegi pełzające o przełożeniach 1:31 i 1:16. Pozwalają one ruszać pod największym obciążeniem. Ciągnik może osiągać w zestawie maksymalną masę całkowitą 235 ton.

FH16

– Transport najcięższych ładunków był zawsze istotny dla Volvo Trucks. Dzięki jednemu z najmocniejszych silników na rynku oraz biegom pełzającym, możemy dostarczać ciągniki siodłowe transportujące największe i najcięższe ładunki. Nie może dziwić fakt, że Ambasadorka Volvo Trucks Polska Iwona Blecharczyk, wybrała właśnie Volvo FH16 8×4 tridem. Iwona przez lata woziła tego typu ładunki, więc dostarczenie ciągnika ponadgabarytowego do Imagination Transport jest spełnieniem jej marzeń – powiedział Piotr Werner, dyrektor marketingu i produktów cyfrowych Volvo Trucks Polska.

Zdalnie sterowany

Ciągnik siodłowy został dodatkowo wyposażony w funkcję Work Remote. Dzięki zewnętrznemu pilotowi firmy Tele Radio, pozwala ona na zdalne sterowanie pojazdem. Dzięki temu manewrowanie i praca stają się jeszcze bardziej bezpieczne i efektywne.

FH16

– Mam za sobą 6 lat pracy w transporcie ponadgabarytowym. Wiem, że precyzja jest kluczowa, a dla mnie tylko ciągniki Volvo oferują tak wysoki jej poziom. Ta dokładność wpiera kierowcę i minimalizuje ryzyko błędów. Jako przedsiębiorca, cenię także niezwykle atrakcyjny pakiet serwisowy Flexi Gold, który Volvo Trucks ma do zaoferowania. To rozwiązanie stworzone na miarę transportu ponadgabarytowego. Dodatkowo wsparcie, które otrzymałam przy procesie rejestracji tego pojazdu przez VFS Usługi Finansowe było nieocenione, biorąc pod uwagę jego specyfikację. Wybór padł na Volvo FH16 8×4 tridem pusher z dodatkową funkcją Work Remote, dzięki której będę mogła jeszcze sprawniej manewrować. Nawet w najbardziej wymagających miejscach. Teraz, kiedy dostarczam go do Imagination Transport, spełniam swoje marzenia. Jestem dumna z tego kroku i nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań z moim nowym Volvo FH16 – cieszy się Iwona Blecharczyk.

23 sierpnia 2023 na terenie Volvo Trucks Center w Skawinie odbyło się oficjalne otwarcie paczki. Tydzień wcześniej „spakowano” do niej ciągnik siodłowy FH16. Ta wyjątkowa oprawa pozwoliła nadać wydarzeniu niepowtarzalny charakter, a sam zdalny wyjazd ciągnika był transmitowany w mediach społecznościowych.

FH16
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź