piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościHitachi Energy przejmuje COET

Hitachi Energy przejmuje COET

Hitachi Energy sfinalizował przejęcie COET, projektanta i producenta urządzeń zasilających dla elektromobilności, kolei i przemysłu.

Transakcja wzmacnia globalną pozycję i ofertę Hitachi Energy w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, energoelektroniki i grid edge.

Wzrost zapotrzebowania

Hitachi Energy od dawna współpracuje z mediolańska firma COET nad rozwiązaniami dla systemu ładowarek dużej mocy Grid-eMotion. COET jest również głównym projektantem, producentem i dostawcą urządzeń dla kolei i przemysłu.

Ponieważ planuje się, że energia elektryczna będzie w przyszłości podstawą systemu energetycznego, globalne zapotrzebowanie na energoelektronikę i rozwiązania o dużej mocy będzie rosło i na to liczy Hitachi Enegry.

– Cieszymy się, że możemy powitać naszego wieloletniego partnera w rodzinie Hitachi Energy – powiedział Niklas Persson, dyrektor zarządzający biznesem stacji i systemów elektroenergetycznych w Hitachi Energy. – Przejęcie wzmocni naszą pozycję globalnego lidera w dziedzinie sieci energetycznych i infrastruktury dla elektromobilności, transportu i przemysłu, podczas gdy COET i jego klienci odniosą znaczne korzyści z naszego globalnego zasięgu i wiedzy o energetyce.

COET: zarząd bez zmian

COET będzie działać jako samodzielna firma pod kierownictwem obecnego zarządu i utrzyma obecną działalność biznesową. Obecnie zatrudnia około 80 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Przeznaczony dla flot elektrycznych autobusów i ciężarówek system ładowania o dużej mocy Grid-eMotion firmy Hitachi Energy szybko się rozwija. Zasila już zelektryfikowane floty m.in. w Australii, Kanadzie, Dubaju, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Przejmując COET firma Hitachi Energy przyspiesza realizację planów rozwoju nakreślonych do 2030 roku. Transakcja została sfinalizowana 28 grudnia 2023 r., po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne umowy sprzedaży ogłoszonej w sierpniu 2023 r.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź