piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0CEVA Logistics partnerem Flying Tiger Copenhagen

CEVA Logistics partnerem Flying Tiger Copenhagen

CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z siecią detaliczną Flying Tiger Copenhagen. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w transporcie drogowym w Wielkiej Brytanii.

Flying Tiger Copenhagen opiera współpracę na zasadach etycznego prowadzenia biznesu, obejmujących odpowiedzialność za środowisko – od magazynowania, poprzez funkcjonowanie sklepów, aż do końca cyklu życia produktów. Zadaniem CEVA Logistics jest więc także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie wykorzystania opakowań, w tym pierwotnych i plastikowych.

Zespół CEVA na bieżąco monitoruje przepływy Flying Tiger Copenhagen, optymalizując  operacje i dostosowując je do rozwoju infrastruktury klienta. Proces obejmuje wszystkie ważne aspekty działalności, co ma zapewnić stabilność i wzajemne korzyści obu partnerom.

HVO w praktyce

Dostosowując flotę do niskiej emisji CO2, CEVA w Wielkiej Brytanii korzysta z 210 pojazdów napędzanym HVO i ma 12 zbiorników przeznaczonych do przechowywania tego paliwa. Obecnie firma wykorzystuje ponad 350 tys. litrów HVO miesięcznie. W ciągu nadchodzących miesięcy CEVA planuje zainstalowanie kolejnych 8 zbiorników, co znacznie zwiększy wykorzystanie biopaliwa. W 2022 r. CEVA zużyła ponad 2,8 mln litrów HVO a w 2023 r. ponad 3,2 mln.

CEVA Logistics instaluje też stacje ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 14 kWh w 22 punktach, do samochodów osobowych i dostawczych. Trzy z nich będą wyposażone w ładowarki o mocy 22 kWh lub wyższej, a kolejne są sprawdzane pod kątem montażu ładowarek o dużej mocy do pojazdów użytkowych. Dodatkowo, CEVA zakończyła testy ciężarówki elektrycznej o masie 18 ton, prowadzone w ramach sieci drogowej i kolejowej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma planuje rozpoczęcie kolejnych badań, a w dalszej perspektywie przejście na samochody elektryczne.

Udany początek

– CEVA Logistics już pierwszego dnia udowodniła nam, że jest niezawodnym dostawcą usług logistycznych. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych dostaw odwiedzono wszystkie nasze sklepy, co zapewniło płynne wdrożenie, i od tego momentu CEVA dostosowuje się do zmiennych potrzeb naszego biznesu. Komunikacja jest bardzo dobra, a opinie ze sklepów pozytywne. W ciągu pierwszych trzech miesięcy uruchomiliśmy dwa nowe sklepy i wdrożyliśmy dwa oddzielne harmonogramy dostaw przed intensywnym okresem sprzedażowym. Z entuzjazmem będziemy obserwować jak w nadchodzących miesiącach rozwinie się nasze partnerstwo – mówi Amie Costello, dyrektor handlowy na Wielką Brytanię i Irlandię z Flying Tiger Copenhagen.

Flying Tiger Copenhagen

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Flying Tiger Copenhagen, a dzięki bardzo udanej implementacji, utrzymywać wysoki poziom obsługi klienta i wydajności operacyjnej. Wierzę, że nasze partnerstwo nadal będzie się rozwijać. Ponadto, będziemy kontynuować nasze działania na rzecz budowania bardziej zrównoważonej floty poprzez poszerzanie jej o pojazdy napędzane HVO i energią elektryczną – dodał

Paul Farr, dyrektor zarządzający transportem lądowym w CEVA Logistics.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź