poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościCEVA Logistics powiększy flotę elektryków

CEVA Logistics powiększy flotę elektryków

W ciągu najbliższych trzech lat CEVA zwiększy liczbę pojazdów elektrycznych do 1450 w naziemnych operacjach logistycznych.

CEVA Logistics planuje powiększenie floty pojazdów elektrycznych do 1450 sztuk, do końca 2025 r.

Różnorodne pojazdy

Flota pojazdów elektrycznych powiększy się o 1000 samochodów dostawczych oraz 450 ciężarówek, a w tym 150 ciągników siodłowych. Będą one wykorzystywane w operacjach flotowych firmy CEVA, realizacji dostaw drobnicowych (LTL) oraz odbiorów i doręczeń ostatniej mili, a także projektach specjalnych takich jak niedawno uruchomiony European Clean Transport Network.

CEVA umożliwi też przejście na pojazdy elektryczne wybranym podwykonawcom. W przypadku sieci współdzielonych, gdzie ciężarówki nie obsugują konkretnego klienta, CEVA będzie sprzedawać certyfikaty oszczędności emisji CO2 klientom, aby wesprzeć inwestycje w rozwój floty pojazdów elektrycznych.

Uznane za obiecujące

CEVA uznała elektryczne ciężarówki jako najbardziej obiecujące i już kilka lat temu wdrożyła je do pracy, zdobywając doświadczenie z eksploatacji ponad 200 elektrycznych aut dostawczych za pośrednictwem spółki zależnej Colis Privé i ponad 20 e-ciężarówek na wszystkich kontynentach.

Przykładem może być wykorzystywanie, już od końca 2021 roku, 7 elektrycznych ciężarówek JAC iEV1200T w Brazylii. Pojazdy te mają zasięg 200 km na jednym ładowaniu. Po roku użytkowania ciężarówki pokonały ponad 14 000 kilometrów i przetransportowały ponad 150 000 paczek.

ceva

W tym roku CEVA zwiększyła też flotę pojazdów elektrycznych w Tajlandii. Realizują one dostawy dla sieci sklepów Decathlon. Flota, która początkowo składała się z 1 elektrycznego samochodu dostawczego, obecnie liczy 3 elektryczne samochody dostawcze i 2 ciężarowe EVO G9 o dopuszczalnej masie całkowitej 16,5 ton. W 2023 r. flotę aut elektrycznych wzmocnią kolejne 2 ciężarówki G9.

Szersze podejście

CEVA wykorzystuje również do napędu pojazdów biogaz oraz biopaliwa i testuje wodorowe ogniwa paliwowe. Gdy to możliwe do dostaw przesyłek całopojazdowych wykorzystuje kolej.

Do końca 2025 roku, dzięki inwestycji o wartości 180 mln USD, CEVA chce trzykrotnie zwiększyć powierzchnię paneli słonecznych. Firma będzie też korzystać z niskoemisyjnej energii elektrycznej do zasilania wszystkich globalnych magazynów a do końca 2023 r. w 100% z oświetlenia LED.

ceva
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź