sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościDefender 130 w Brytyjskim Czerwonym Krzyżu

Defender 130 w Brytyjskim Czerwonym Krzyżu

Jedyny w swoim rodzaju Defender 130 zaczyna pracę jako samochód do reagowania kryzysowego.

Specjalnie przystosowany Defender 130 został przekazany Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pamiątkę Platynowego Jubileuszu Jej Wysokości Królowej Elżbiety II i właśnie zaczyna służbę w Północnej Walii. Będzie niósł pomoc ludziom z oddalonych terenów pasma górskiego Snowdonia, półwyspu Lleyn i wyspy Anglesey.

Stała współpraca

– Od prawie 70 lat współpracujemy z Brytyjskim Czerwonym Krzyżem. Wspólnie docieramy do ludzi mieszkających w niedostępnych obszarach w całym kraju. Nowy Defender 130 będzie wspierał najbardziej potrzebujących w północnej Walii. To także wyjątkowy sposób na uczczenie 70-letniego patronatu Jej Królewskiej Mości – powiedziała Laura Wood, specjalistka ds. wizerunku marki w Jaguar Land Rover.

By pracować dla Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, której to organizacji Królowa Elżbieta II była patronką przez 70 lat, Defender 130 został wyposażony w wysokiej klasy system łączności. Ponieważ Walia jest sklasyfikowana jako drugi najgorszy obszar Wielkiej Brytanii pod względem pokrycia zasięgiem 4G w terenach wiejskich, zdolności Defendera do nawiązywania kontaktu na odległość ma duże znaczenie.

Samochód ma wbudowany telefon, radio VHF i ulepszony lokalizator GPS. Zestaw paneli słonecznych na dachu będzie ładować dodatkowy akumulator, która zasila akcesoria, kiedy silnik nie pracuje.

Defender 130

Debiut w Windsorze

– Nasze partnerstwo z Defenderem pomaga nam pomagać ludziom w kryzysie. Ta hojna darowizna będzie miała ogromny wpływ na nasze służby ratownicze w Północnej Walii, zapewniając nam możliwość wsparcia ludzi, gdziekolwiek się znajdują i niezależnie od brytyjskiej pogody – powiedział Chris Davies, szef wydziału reagowania kryzysowego Brytyjskiego Czerwonego Krzyża.

W powiększonym bagażniku samochodu są półki umożliwiające przewóz koców, żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. Fotele mają antybakteryjną i łatwą do czyszczenia tapicerkę. Akumulatorowe latarki z ładowarkami ułatwiają udzielanie pomocy w ciemnościach. Na pokładzie jest też bojler z wodą, który pozwala serwować ciepłe napoje w czasie akcji ratunkowej.

Przed rozpoczęciem misji w północnej Walii Defender 130 został zaprezentowany w dniach 11–14 maja na Królewskim Pokazie Koni w Windsorze.

Defender 130
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź