poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaAktualnościRekordowe zamówienie na elektryczne Volvo

Rekordowe zamówienie na elektryczne Volvo

Volvo Trucks podpisało list intencyjny dotyczący sprzedaży 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych do 2030 r. firmie Holcim.

Umowa jest największym jak dotąd zamówieniem na elektryczne Volvo. Pierwsze 130 ciężarówek zostanie dostarczonych w 2023 i 2024 roku.

30% do 2030 roku

Holcim to szwajcarska firma wyspecjalizowana w modernizacji i wznoszeniu budynków spełniających postulaty zrównoważonego rozwoju. Zatrudnia 60 000 ludzi i działa w 60 państwach. Elektryczne Volvo FM i FH, które zamierza nabyć, posłużą jej do prowadzenia działalności na terenie Europy.

Pierwsze 130 elektrycznych ciężarówek zostanie dostarczonych m.in. do Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii w czwartym kwartale 2023 roku i przez cały 2024 rok. Umowa jest wynikiem szerszej współpracy pomiędzy Holcim i Grupą Volvo.

– Jestem bardzo dumny z partnerstwa, jakie nawiązaliśmy z firmą Holcim, oraz z wyników, które razem osiągamy — mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Grupy Volvo.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo, aby dekarbonizować naszą europejską logistykę wykorzystują elektryczną flotę. Chcemy, aby do 2030 roku 30% naszych pojazdów ciężarowych było „bezemisyjnych” – mówi Jan Jenisch, prezes i dyrektor generalny firmy Holcim.

elektryczne Volvo
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź