sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościDaimler Truck: milion razy ABA

Daimler Truck: milion razy ABA

W ciężarówkach i autobusach koncernu Daimler Truck zamontowywano już ponad milion asystentów hamowania awaryjnego ABA.

System ABA (ang. Active Brake Assist) został zaprezentowany w 2006 roku. Do chwili obecnej sprzedano już ponad milion sztuk tego urządzenia, zamontowanych w pojazdach Daimler Truck.

Zanim będą obowiązkowe

Przedsiębiorstwo wyznaczyło sobie za cel aby w roku 2025 co najmniej 75%, a w roku 2030 co najmniej 80% pojazdów dostarczanych na główne rynki było wyposażonych w system bezpieczeństwa, który przewyższa odpowiednie wymogi prawne pod względem osiągów i zakresu zastosowania. Wiele systemów, np. asystent hamowania awaryjnego czy asystent martwego pola, było montowanych w poszczególnych typoszeregach na długo przed wprowadzeniem przepisów wymagających ich stosowania.

daimler truck

Wizja bezwypadkowej jazdy towarzyszy projektantom wszystkich marek należących do koncernu: Mercedes-Benz, Freightliner, Fuso, Setra, Thomas Built Buses, Western Star, Bharat Benz i RIZON. Lecz to marka Mercedes-Benz reprezentuje pionierskie osiągnięcia techniczne w dziedzinie bezpieczeństwa; zgodnie z globalną strategią platformową odpowiednie systemy bezpieczeństwa często wchodzą do zastosowania najpierw w samochodach ciężarowych Mercedes-Benz, a następnie oferowane są sukcesywnie w innych markach, w zależności od wymagań rynku i życzeń klientów.

Daimler Truck: ASA, ADA i nie tylko

Tylko w 2022 r. na kolejnych rynkach, w kolejnych markach oraz modelach wprowadzono różne nowe systemy bezpieczeństwa i asystujące, na przykład Active Sideguard Assist we Freightlinerze Cascadia czy system Active Drive Assist 2 w autokarach ComfortClass i TopClass marki Setra.

Konstruktorzy Daimler Truck od lat pracują nad zapewnieniem kierowcom coraz lepszego wsparcia w postaci systemów asystujących, a tym samym nad zwiększeniem bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

daimler truck
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź