wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościDAF: najlepszy mechanik jedzie do Eindhoven

DAF: najlepszy mechanik jedzie do Eindhoven

Karol Kruk z oddziału DAF Wanicki w Trzcianie obok Rzeszowa okazał się najlepszy w polskiej edycji konkursu DAF Technician of the Year 2023.

Uczestnicy walczyli o punkty w czterech konkurencjach. Zwycięzca, jako pierwszy mechanik w historii konkursu, zdobył komplet punktów w jednej z nich.

Lokalne edycje konkursu są organizowane w 18 krajach Europy. W rywalizacji mogą wziąć udział mechanicy ze wszystkich placówek dealerskich i punktów serwisowych DAF-a w całej Europie. Zwycięzcy konkursów w poszczególnych krajach będą rywalizować ze sobą wraz z doradcami serwisowymi ze swoich warsztatów w międzynarodowym finale w lutym 2024 roku, a najlepszy zespół zostanie nagrodzony tytułem DAF European Service Team of the Year.

Najpierw Polska

Najlepsi mechanicy z polskich serwisów DAF-a rywalizowali 30 listopada w Centrum Szkoleniowym w Markach obok Warszawy. Przygotowano dla nich zadania podzielone na cztery konkurencje tematyczne. Uczestnicy musieli się zająć problemami związanymi z układem sterowania silnika, parametryzacją przystawki odbioru mocy (PTO), przeglądem serwisowym i analizą dostępnych testów w urządzeniu diagnostycznym.

daf

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Karol Kruk. W jednej z konkurencji reprezentant oddziału DAF Wanicki w Trzcianie zdobył komplet punktów, jako pierwszy mechanik w historii konkursu. Karol był także bliski powtórzenia tego wyniku w kolejnej z konkurencji, w której do maksimum zabrakło mu zaledwie trzech punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się pracownicy serwisów Grupy DBK: Paweł Woźniak, Łukasz Kłak i Łukasz Pach.

Teraz Holandia

– Nie ma co ukrywać, jestem bardzo zadowolony z tego osiągnięcia. Przyznam, że konkurencje mnie zaskoczyły, ale dałem sobie z nimi radę. Moim zdaniem nie da się przewidzieć, jakie zadania będą nas czekać, a co za tym idzie, przygotować się. Liczą się zatem wiedza, doświadczenie, umiejętność myślenia, analizy i wykorzystania swoich możliwości. Dlatego uważam, że do mojego zwycięstwa przyczynili się również moi współpracownicy, którzy dzielili się właśnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest to pewne ukoronowanie mojej 9-letniej pracy w DAF Wanicki Trzciana, choć oczywiście nie mam zamiaru osiadać na laurach. Już myślę o tym, jak się przygotować do międzynarodowej edycji konkursu – podsumował Karol Kruk.

daf

– Nasze Centrum Szkoleniowe zapewnia mechanikom dostęp do niezbędnej wiedzy, także tej praktycznej, ale w pracy mechanika równie ważne są zaangażowanie, doświadczenie i skuteczność. I tymi właśnie cechami wykazał się Karol, osiągając rekordowe wyniki w historii polskiej edycji konkursu. Gratuluję wszystkim uczestnikom, półfinalistom i finalistom, a w szczególności Karolowi i całemu oddziałowi DAF Wanicki Trzciana, bo tylko w dobrym serwisie może się rozwijać mistrzowski mechanik. Będziemy trzymać kciuki za wynik reprezentantów DAF Wanicki Trzciana w międzynarodowej edycji konkursu DAF Service Team of the Year. Jestem pewien, że pokażą się ze swojej najlepszej strony i wysoko postawią poprzeczkę rywalom – skomentował Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie dla pracowników oddziału w Trzcianie. W 2021 roku zespół z tego punktu zdobył pierwsze miejsce w konkursie Dealer Roku DAF.

Europejski finał odbędzie się w lutym 2024 roku w siedzibie producenta w Eindhoven w Holandii.

Zdjęcia: Piotr Kowalski

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź