czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościBart Bosmans dyrektorem marketingu DAF-a

Bart Bosmans dyrektorem marketingu DAF-a

Od 1 września 2023 roku Bart Bosmans obejmuje stanowisko dyrektora ds. marketingu i sprzedaży w zarządzie DAF-a. Zastąpi Richarda Zinka, który w tym samym dniu przejdzie na emeryturę.

Bart Bosmans dołączył do DAF-a 19 lat temu. W tym czasie pracował w działach operacyjnym oraz jakości i sprzedaży. Piastował m.in. funkcje dyrektora operacyjnego PACCAR Financial Europe, dyrektora ds. sprzedaży w Europie oraz dyrektora fabryki samochodów ciężarowych PACCAR w Sainte-Thérèse w Kanadzie.

Uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Leuven oraz we Vlerick Business School w Gandawie (M.B.A.).  

Richard Zink przechodzi na emeryturę po 24 latach kariery w firmie DAF. Zink odegrał ważną rolę w umacnianiu pozycji marki DAF oraz osiągnięciu rekordowego 17,3-procentowego udziału w rynku ciężkich pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej w 2022 r. Zajmował różne stanowiska w logistyce, zanim w grudniu 2005 r. został mianowany dyrektorem fabryki kabin i osi DAF w Westerlo w Belgii. W marcu 2010 r. awansował na stanowisko dyrektora operacyjnego i członka zarządu, a od 2015 r. jest dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży DAF-a.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź