sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGałacz inwestuje w 40 nowych Solarisów

Gałacz inwestuje w 40 nowych Solarisów

Solaris dostarczy do Gałacza 40 autobusów na baterie. Zostaną przekazane odbiorcy na początku 2025 roku.

Przedstawiciele władz miasta Gałacz (Galați) w Rumunii wybrali na drodze przetargu Solarisa, jako dostawcę 40 autobusów elektrycznych. Na zamówienie składa się 20 Urbino 9 LE electric i 20 Urbino 12 electric. Elektrobusy zostaną wyposażone w gniazda plug-in oraz szyny na dachu do ładowania poprzez tzw. odwrócony pantograf.

Autobusy dla Gałacza będą mieć w baterie Solaris High Energy. Ten rodzaj akumulatorów wyróżnia się wysoką gęstością energii, za czym idzie wysoka pojemność. Dzięki temu autobusy mają stosunkowo długi zasięg. Uzupełnianie energii w bateriach będzie możliwe poprzez złącze typu plug-in lub pantograf odwrócony, opuszczany z masztu do ładowania. Pierwsze rozwiązanie jest wykorzystywane głównie w zajezdniach do ładowania nocą. Ładowanie pantografowe to rozwiązanie szybkie i bezobsługowe, wykorzystywane często na trasie, np. na przystankach.

Nie tylko dla Gałacza

Autobus 9-metrowy zostanie dostosowany do przewozu 59 pasażerów, a 12-metrowy – 74. O komfort jazdy wewnątrz autobusu zadba wydajna klimatyzacja z pompą ciepła. We wszystkich autobusach zostanie zamontowany system Mobileye Shield Fisheye, odpowiedzialny m.in. za ostrzeżenia o obecności pieszych i rowerzystów przed pojazdem oraz w martwej strefie po prawej i lewej stronie pojazdu, a także inteligentny asystent prędkości. Systemy te są wymagane przez nowe przepisy europejskie GSR2.

Gałacza

To kolejne już zamówienie dla Gałacza. W 2021 roku Solaris dostarczył tam 20 autobusów z napędem hybrydowym, a w poprzednich latach 12-metrowe trolejbusy. Solaris jest jednym z głównych dostawców pojazdów komunikacji miejskiej w Rumunii. Dotychczas na ten rynek firma wysłała ponad 600 pojazdów, z czego 60% stanowią autobusy elektryczne i trolejbusy.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź