poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaAktualnościRok 2023 za nami. Carpe diem!

Rok 2023 za nami. Carpe diem!

Kończy się rok 2023, więc przychodzi czas na podsumowania, refleksje i plany. Nie ulega wątpliwości, że to był ciekawy rok. Dla Polski, branży TSL i redakcji magazynu fleetLOG. Mamy za sobą rok zmian.

Zmieniła się koniunktura. Osłabła konsumpcja, spadło zapotrzebowanie na transport, frachty staniały, drogi podrożały, zapędy inwestycyjne osłabły. Choć może tylko na chwilę… Zmienił się rząd. Wsłuchując się w różne głosy z branży, można wysnuć też różne wnioski: jest dobrze, mogłoby być lepiej, będzie lepiej za chwilę, ze pół roku, pod koniec 2024 albo nawet w 2025. W sumie „będzie dobrze” i to się liczy. Planowanie i prognozowanie są ważne, żeby mieć cel, a nasze działania określone ramy. Ale życie to i tak zweryfikuje, więc liczy się elastyczność i umiejętność dostosowania do nowej sytuacji. Ostatnie lata bardzo wyraźnie nam pokazały, że niczego nie można być pewnym. Carpe diem!

Zmiany i wyzwania – rok 2023

Rok 2023 to również elektryzujące zmiany, które chcemy czy nie, zachodzą. Elektryczne pojazdy dostawcze już nas nie dziwią, teraz oswajamy się z elektrycznymi ciężarówkami. Zmiany mentalne, jakie w nas zaszły w związku z elektromobilnością, mogą zaskakiwać. Mimo braku infrastruktury, mimo problemów z przyłączami o dużej mocy pozwalającymi stawiać szybkie ładowarki, elektryczne ciężarówki już jeżdżą, a ich właściciele przecierają pierwsze szlaki na tej dzisiaj jeszcze niełatwej drodze. Ktoś musi być pionierem. I chętnych nie brakuje. Teraz równolegle do głosu dochodzą zwolennicy elektromobilności uzyskiwanej za pośrednictwem wodoru. Wydaje się, że obydwie te technologie mają szansę funkcjonować równolegle, w zależności od potrzeb i możliwości, dzieląc się zadaniami. Dywersyfikacja ma swoje zalety, również w motoryzacji i branży transportowej. Warto mieć wybór.

Ten rok był też bardzo wyjątkowy dla nas. W 2023 rozpoczęliśmy jako zespół nową przygodę, zupełnie nie wiedząc dokąd nas zaprowadzi.

Dzisiaj możemy z optymizmem wypatrywać 2024 roku, a to dzięki Wam, Drodzy Czytelnicy. Dziękujemy za codzienne odwiedziny naszej strony www.fleetlog.pl, oglądanie naszych filmów na kanałach społecznościowych i dzielenie się z nami swoimi uwagami, spostrzeżeniami i wiedzą. Bez Was nie byłoby nas.

Dziękujmy też naszym partnerom za zaufanie. Dzięki Wam możemy tworzyć ciekawe treści i docierać z nimi do szerokiego grona odbiorców.

Oby przyszły rok nie był gorszy od mijającego. Życzymy dużo pozytywnej energii w Nowym Roku.

Katarzyna Dziewicka

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź