piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Maersk w Prologis Park Wrocław III

Maersk w Prologis Park Wrocław III

Maersk wybrał Prologis Park Wrocław III na główną siedzibę w regionie.

Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Møller-Mærsk A/S, czołowego gracza w branży transportowej i logistycznej na świecie. Koncern należy do największych morskich operatorów kontenerowych. Operuje w 130 krajach na świecie i zatrudnia ponad 110 tysięcy osób.

Grupa Maersk jest globalnym klientem Prologis i zajmuje obecnie łącznie ponad 617 000 metrów kwadratowych, w 35 budynkach magazynowych na trzech kontynentach: w Azji, Ameryce Północnej i w Europie. 

Maersk wybrał Prologis: pierwszy raz w Polsce

W Polsce Maersk rozwija swoją działalności od 1991 roku. W związku z szybkim rozwojem w okolicach Wrocławia firma zdecydowała się otworzyć główną siedzibę w tym regionie na terenie Prologis Park Wrocław III. Spółka wynajęła 6207 mkw. powierzchni w oddanym właśnie do użytku budynku DC4, z czego 414 metrów kwadratowych będą stanowiły biura. To pierwszy w Europie kontrakt zawarty pomiędzy firmami Maersk i Prologis. Będzie to także centrum dystrybucyjne produktów dla duńskiej sieci sklepów z artykułami papierniczymi, dekoracyjnymi do domu, prezentami, zabawkami i gadżetami. Maersk wybrał Prologis z kilku powodów.

– Doskonale znamy wysoką jakość obiektów i obsługi gwarantowane przez Prologis. Współpraca oparta na partnerstwie, zrozumienie naszego biznesu i elastyczność we współdziałaniu sprawiły, że po raz pierwszy w Europie zdecydowaliśmy się wprowadzić pod dachy tak dobrze nam znanych magazynów – podkreśla Krzysztof Paluchowski, dyrektor magazynowania i dystrybucji w firmie Maersk.

Park przyjazny dla biznesu

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 000 metrów kwadratowych. Jest to jednocześnie największy obiekt spekulacyjny w historii Prologis w Polsce! Został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw, ekologii, wysokim standardzie, a także dobrostanie pracowników. Ten strategicznie położony park logistyczny, w pobliżu stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia, czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, zostanie poddany akredytacji BREEAM.

– Rozmowy z firmą Maersk były niezwykle konkretne. Znajomość potrzeb klienta i doświadczenia zdobyte we współpracy na innych rynkach okazały się kluczowe przy zawieraniu kontraktu. Wiedzieliśmy, że liczy się elastyczność, najwyższy standard obiektu i oczywiście lokalizacja. Dlatego dostosowaliśmy się w pełni do wymagań i dopasowaliśmy się do terminów oczekiwanych przez Maersk. – powiedział Marcin Kruszewski, dyrektor leasingu i doświadczenia klienta w Prologisie.

Maersk wybrał Prologis: pod okiem specjalistów

Budynek ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Nad prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjnym funkcjonowaniem parku czuwa specjalny zespół zarządców nieruchomości Prologis.

Praca, wypoczynek, dobry nastrój

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetlane będą najwyższej jakości systemem LED. Szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czyni ten park nie tylko przyjaznym miejscem do pracy. W ramach programu PARKLife, na najemców czekają miejsca odpoczynku, wiaty grillowe, a nawet plenerowe biblioteki Book Box.

Dodatkowo Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz całodobową ochronę. Dla osób preferujących inne środki transportu zostały przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.  Ponadto park ma dobry dostęp do komunikacji miejskiej.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź