piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Dachser zaczyna dostawy do Lwowa i Kijowa

Dachser zaczyna dostawy do Lwowa i Kijowa

W październiku 2023 roku Dachser Polska uruchomił regularne połączenie na Ukrainę.

Nowa trasa, łącząca rzeszowski oddział firmy w Jasionce ze Lwowem i Kijowem, stanowi odpowiedź na potrzeby rynkowe i otwiera perspektywy współpracy przed lokalnymi przedsiębiorcami i biznesem z całej Polski.

W obecnej sytuacji Podkarpacie stał się hubem pomocy wojskowej i humanitarnej dla Ukrainy oraz kluczowym ogniwem wsparcia w odbudowie kraju. Dlatego Dachser otworzył linię dostaw z rzeszowskiego oddziału do Lwowa i Kijowa. Pierwszy transport miał miejsce 2 października br.

Zmiany w ukraińskim handlu

Jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, wartość ukraińskiego eksportu w 2022 roku obniżyła się względem 2021 roku o 35%, a importu o 19%. Główną przyczyną obok zniszczeń wynikających z działań wojennych, była blokada głównego szlaku handlowego, który wcześniej biegł przez Morze Czarne i obsługiwał około dwóch trzecich ukraińskiego eksportu. Obecnie ruch handlowy został przekierowany na trasy lądowe. W rezultacie Polska stała się podstawowym partnerem handlowym Ukrainy, a co za tym idzie największym odbiorcą jej eksportu oraz drugim dostawcą, ustępując jedynie Chinom.

– Zarówno eksport na Ukrainę, jak i import towarów do Polski utrzymuje się na wysokim poziomie. Wobec tego jesteśmy gotowi elastycznie reagować na zmieniające się okoliczności i wyzwania występujące w tym obszarze. Regularne połączenie z Jasionki do Lwowa i Kijowa to nasza reakcja w ramach potrzeby wsparcia dostaw na wschód, które będą służyć odbudowie ukraińskiej gospodarki – mówi Szymon Charachajczuk, kierownik oddziału satelitarnego Dachsera w Rzeszowie.

Nowe regularne połączenie

W ramach nowej linii dostaw uruchomiono jeden transport w tygodniu, który odbywa się w piątki, jednak w przyszłości planowane jest rozszerzenie oferty o dodatkowe kursy. Nowe połączenie dociera do Lwowa i Kijowa, do firmy ACE, współpracującej z Dachserem.

Rzeszowski oddział Dachsera, obsługujący nową linię, znajduje się przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w sąsiedztwie autostrady A4 i stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje nowoczesnym magazynem logistyki kontraktowej oraz terminalem przeładunkowym. Ponadto przygotowany jest do obsługi przesyłek ADR, oraz zapewnia płynny transport towarów przez granice celne. Jednostka Agencji Celnej Dachser doradza w kwestiach związanych z odprawą celną i obsługuje wszelkie formalności takie jak rejestracja klientów i archiwizacja danych. W najbliższym czasie odział w Rzeszowie będzie również dysponował składem celnym.

Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze. Każdego dnia realizuje połączenia z 34 krajami w Europie oraz pozostałymi oddziałami Dachsera w Polsce. Aktualnie w kraju działa jeszcze dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie, Szczecinie i Toruniu, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź