czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Dachser wprowadza elektryki w Holandii

Dachser wprowadza elektryki w Holandii

Dachser Holandia włącza do floty pierwsze ciężarówki elektryczne. Umożliwią prowadzenie dostaw w przyszłych „strefach zerowej emisji”, które w Holandii będą obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.

Pierwszą e-ciężarówką używaną obecnie przez oddział Dachser Holandia jest Volvo Electric FL 4×2. Ma ładowność 6 t, mieści 18 europalet i pracuje od kilku tygodni w Rotterdamie. Zasięg dochodzi do 220 kilometrów. Volvo jest ładowane energią w oddziale Dachsera w Waddixveen.

Od początku lipca druga e-ciężarówka jest wykorzystywana w oddziale w Zevenaar. To Renault Trucks D Z.E. o dmc 16 t, podobnym zasięgu i ładowności, obsługujące dostawy w Arnhem i okolicach.

Pracownicy przeszli również szkolenie z obsługi i oszczędnej jazdy ciężarówką elektryczną. Prowadzenie ułatwia zestaw kamer, niwelujący martwe pola lusterek.

Dachser Holandia: gotowi na ograniczenia

Od 1 stycznia 2025 roku w miastach Holandii mają zacząć obowiązywać „strefy zerowej emisji” (Zero Emissions Zones – ZES). Nowe pojazdy muszą być „bezemisyjne”, aby uzyskać do nich wjazd. Dla używanych przewidziano okres przejściowy. Np. ciężarówki zgodne z Euro VI liczące najwyżej 5 lat w dniu 1 stycznia 2025 roku będą mogły jeździć w strefach bezemisyjnych do 1 stycznia 2030 roku.

Długoterminowym celem jest zwiększenie liczby pojazdów bezemisyjnych w Holandii i w całej europejskiej sieci Dachsera.

Emission-Free Delivery

W ramach Emission-Free-Delivery Dachser wykonuje lokalne dostawy w 12 regionach metropolitalnych w Europie. Do 2025 roku dołączy do nich co najmniej 12 kolejnych miast.

– Oprócz pojazdów z napędem elektrycznym interesują nas również ciężarówki zasilane wodorem, szczególnie w kontekście dostaw na większe odległości – mówi Aat van der Meer, dyrektor generalny spółki Dachser Benelux.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź