wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0ANTRA wybrała Chorzów i Prologis Essentials

ANTRA wybrała Chorzów i Prologis Essentials

ANTRA zdecydowała się wynająć niemal 4000 mkw powierzchni magazynowej w budynku DC4B na terenie Prologis Park Chorzów.

ANTRA to polska firma istniejąca od 30 lat. Oferuje kompleksowe dostawy komponentów do wagonów towarowych dla producentów i zakładów naprawczych taboru oraz przewoźników kolejowych na terenie całej Europy i nie tylko. Zajmuje się także sprzedażą i dostarczaniem odkuwek i odlewów według indywidualnego zapotrzebowania dla odbiorców z innych branż m.in. rolniczej, górniczej i przemysłu maszynowego.

ANTRA: po raz pierwszy

W związku z rozwojem oferty dla rynku taboru kolejowego, ANTRA zdecydowała się wynająć niemal 4000 mkw powierzchni magazynowej w budynku DC4B na terenie Prologis Park Chorzów. Umowę najmu zawarto na trzy lata, z możliwością jej przedłużenia.

– Po raz pierwszy w 30-letniej historii firmy zdecydowaliśmy się wynająć powierzchnię magazynową od dewelopera. Otrzymaliśmy kompleksową ofertę na wynajem magazynu wraz z wyposażeniem w regały wysokiego składowania i wózki widłowe. Obiekt spełniał nasze oczekiwania pod kątem lokalizacji, metraży i układu magazynu. Do zawarcia kontraktu przekonały nas także łatwość komunikacji z przedstawicielami Prologis, a przede wszystkim klarowna umowa partnerska – powiedział Grymel Łukasz prezes zarządu ANTRA Sp. z o.o.

Wyposażenie magazynu od zaraz

Dla klientów bardzo istotne jest szybkie rozpoczęcie działalności w nowej lokalizacji. Dlatego w ramach Prologis Essentials deweloper oferuje kompleksowe rozwiązania magazynowe dla zrównoważonej logistyki. ANTRA zdecydowała się na zakup używanych regałów oraz nowych wózków widłowych. Ponadto rozważa zakup maszyn czyszczących i polimerowych barier ochronnych.

– Usługa Prologis Essentials to nowa jakość na rynku deweloperów powierzchni magazynowych. Jako pierwsi oferujemy klientom znacznie więcej niż wynajem magazynu czy biura. Możemy oddać do użytku obiekt wykończony pod klucz, gotowy do realizacji swoich zadań już od pierwszego dnia działalności. To dopiero początek współpracy z firmą ANTRA, a już wspólnie zrealizowaliśmy dwa projekty w ramach Prologis Essentials w Polsce – powiedział Michał Królik, dyrektor rozwiązań kluczowych w Prologis.

Największe centrum logistyczne na Śląsku

Prologis Park Chorzów to największe centrum logistyczne w regionie śląskim. Kompleks tworzy pięć budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 251 000 metrów kwadratowych. Jednym z jego atutów jest położenie w sąsiedztwie dwóch międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce (autostrady A4 wschód-zachód i A1 północ-południe). Kompleks leży na zachodnich krańcach Katowic i ma połączenie z przebiegającą tuż obok autostradą A4.

– Ogromnie się cieszymy, że jedna z czołowych firm na Śląsku dołączyła do grona naszych klientów. Łączą nas nie tylko śląskie korzenie, ale przede wszystkim wspólna koncentracja na budowaniu efektywnych łańcuchów dostaw i profesjonalizacji procesów logistycznych – mówi Katarzyna Nobis, dyrektor leasingu i zarządzania doświadczeniem klienta w Prologisie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź