piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Eurogate Logistics w Prologis Park Wrocław III

Eurogate Logistics w Prologis Park Wrocław III

Eurogate Logistics wynajął 7600 mkw, w tym 400 mkw owych powierzchni biurowej, w budynku DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III.

Eurogate Logistics to operator logistyczny, który działa w Polsce od 1995 roku. Specjalizuje się w organizacji transportu drogowego całopojazdowego (FTL) i częściowego (LTL). Oferuje także przesyłki drogą morską i lotniczą oraz sprzedaż biletów na przeprawy promowe, tunele i mosty. W ramach świadczonych usług zapewnia odprawy celne i usługi magazynowe.

12 doków i 2 bramy

Magazyn wysokiego składowania klasy A+ wynajęty przez Eurogate Logistics jest wyposażony w 12 doków przeładunkowych i dwie bramy na poziomie „0”. Dzięki zastosowaniu dwóch metod składowania firma może jednocześnie zmagazynować i obsługiwać ponad 4000 palet na regałach paletowych i kolejnych 4000 palet lub przesyłek ponadgabarytowych, wykorzystując składowanie blokowe. Ponadto obiekt dysponuje strefą cross dockingu.

– Jesteśmy przekonani, że obiekt we Wrocławiu usprawni funkcjonowanie naszej sieci logistycznej, a nasza doświadczona kadra zapewni profesjonalną i efektywną obsługę klientów – mówi Piotr Zieliński, członek zarządu Eurogate Logistics.

– Dzięki dołączeniu Eurogate Logistics do grona klientów budynku DC4 w Prologis Park Wrocław III, nasz największy magazyn spekulacyjny w historii firmy w Polsce, jest już wynajęty w ponad 60% – powiedział Marcin Kruszewski, dyrektor leasingu i doświadczenia klienta w Prologisie.

Logistyska przyszłości

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 000 mkw. Został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw lokalnym, europejskim, jak i globalnym. Park logistyczny w stolicy Dolnego Śląska sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi, czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologisu, ten również zostanie poddany akredytacji BREEAM.

Budynek ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Wykorzystano inteligentne systemy oświetlenia, a czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Obiekt posiada panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Bezpieczeństwo gwarantują stały monitoring i liczne systemy alarmowe, w tym przeciwpożarowy z automatycznym systemem gaśniczym. Co ważne, na całej powierzchni zastosowano wentylację i ogrzewanie z możliwością regulacji temperatury. Nad prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjnym funkcjonowaniem parku, czuwa zespół zarządców nieruchomości Prologisu.

Z myślą o pracownikach

Szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czyni ten park przyjaznym miejscem do pracy. W ramach programu PARKLife, na najemców czekają miejsca odpoczynku, czy plenerowa biblioteka BookBox. Dodatkowo Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Zostały też przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto, park ma dostęp do komunikacji miejskiej – przystanek autobusowy linii 106 znajduje się tuż przy wjeździe do parku.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź