sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościEV Experience uczy jeździć elektrykiem

EV Experience uczy jeździć elektrykiem

26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin odbędzie się EV Experience, największy w Polsce test samochodów elektrycznych.

Podczas wydarzenia odbędą się profesjonalne szkolenia doskonalenia techniki jazdy dedykowane kierowcom pojazdów flotowych. Uczestnicy Driving Academy pod okiem profesjonalnych instruktorów będą ćwiczyć technikę jazdy w najnowszych samochodach elektrycznych dostępnych na polskim rynku.

EV Experience po raz drugi

Druga edycja EV Experience, największego w Polsce, otwartego dla publiczności testu samochodów elektrycznych, organizowana jest przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 maja na podwarszawskim Torze Modlin. EV Experience stanowi wyjątkową okazję, by w jednym miejscu nie tylko zobaczyć, ale również przetestować w praktyce większość dostępnych na polskim rynku pojazdów elektrycznych. Każdego dnia na pięciu torach przeprowadzonych zostanie ponad 1000 jazd testowych.

Wraz z rosnąca popularnością zeroemisyjnych pojazdów powiększa się także liczba elektromobilnych kierowców. Znaczna część z nich to kierowcy flotowi, gdyż firmy odpowiadają za ponad 80% rejestracji samochodów elektrycznych w Polsce. Z myślą o tej grupie, podczas EV Experience, przygotowano Driving Academy, szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy e-samochodami pod okiem profesjonalnych instruktorów.

EV Experience

Akademia jazdy

Driving Academy odbędzie się 26 maja w ramach Business Day (26.05) na specjalnie zaprojektowanym odcinku Toru Modlin, który symuluje trudne warunki drogowe. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne zrealizowanych zostanie 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych.

– Wysoki moment obrotowy, duża moc i większa masa pojazdów elektrycznych wymagają pewnego przyzwyczajenia, obycia oraz wyrobienia umiejętności radzenia sobie również w nieprzewidzianych sytuacjach drogowych. W tym celu organizujemy profesjonalne jazdy szkoleniowe dla kierowców pojazdów flotowych, którzy na co dzień korzystają z pojazdów bateryjnych lub w niedługim czasie usiądą za ich kierownice. Nasze szkolenie będzie uzupełnieniem bogatego programu EV Expererience, który tylko podczas dnia biznesowego obejmować będzie 1000 jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi dostępnymi na polskich rynku – tłumaczy Albert Kania, starszy dyrektor ds. nowej mobilności w PSPA.

EV Experience

W terenie i mikro

Akademia jazdy to niejedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników pierwszego dnia EV Experience. Dla gości przygotowano także jazdy na torze 1, który liczy 1,2 kilometra i ma aż 22 zakręty. W tej sekcji do dyspozycji kierowców będą samochody usportowione. Dodatkowo udostępniony zostanie specjalny tor terenowy, na którym będzie można sprawdzić możliwości wybranych pojazdów elektrycznych wyposażonych w napęd na cztery koła. Ponadto nie zabraknie strefy „zeroemisyjnych” samochodów dostawczych oraz mikromobilności.

Podczas Bussines Day zaplanowano także prelekcje edukacyjne, w tym rozmowy z praktykami e-mobility. Oprócz tego goście wydarzenia będą mieli dostęp do strefy EXPO, gdzie swoje portfolio zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców oferujących m.in. najnowsze modele zasilane z akumulatorów czy rozwiązania infrastrukturalne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w strefach (VIP Zone, Scena DJ, Zlot Food Trucków, Kids Zone, Studio TV, Centrum Edukacyjne, Gaming Zone – symulatory jazdy).

EV Experience

Dzień drugi dla wszystkich

– Z przeprowadzonego w zeszłym roku przez Minds & Roses dla Otomoto badania wynika, że aż ¾ Polaków nie tylko nie jeździło nigdy samochodem elektrycznym, ale też nie zna nikogo, kto nim jeździł. Brakuje nam doświadczenia, a takie wydarzenie jak EV Experience, jak sama jego nazwa wskazuje, jest doskonałą okazją, by to doświadczenie zdobyć. Nie mam wątpliwości, że do otwarcia na elektromobilność potrzebne jest osobiste poznanie tej technologii. Sprawdzenie się za kierownicą elektryka, uczestnictwo w szkoleniu techniki jazdy i rozmowa z tymi, którzy na co dzień poruszają się samochodami zeroemisyjnymi to najlepsza droga do zbudowania własnej opinii o tych pojazdach, a co za tym idzie – rozważenia możliwości zakupu elektryka przy wyborze kolejnego auta – mówi Agnieszka Czajka, dyrektorka generalna Otomoto.

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05), drugi (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego. Po zakupieniu biletu (39 zł) uczestnicy EV Experience będą mogli m.in. skorzystać z jazd testowych, uczestniczyć w zawodach na symulatorach, być świadkami największego w Polsce zlotu samochodów zeroemisyjnych oraz wyścigów kierowców aut elektrycznych. Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA w mediach społecznoścowych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź