wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościAdvancer Spectrum we flocie Vendelbo Spedition

Advancer Spectrum we flocie Vendelbo Spedition

Duńska firma transportowo-spedycyjna Vendelbo Spedition zainwestowała w siedem nowych naczep wyposażonych w agregaty Advancer Spectrum A-500 firmy Thermo King.

Vendelbo Spedition jest pierwszą duńską firmą, która rozpoczęła eksploatację nowych agregatów Advancer Spectrum. Agregaty te zapewniają nawet o 30% lepszą wydajność pod względem zużycia paliwa w porównaniu z poprzednią generacją, oferując jednocześnie dłuższe nawet o 30% okresy międzyobsługowe i nawet o 60% mniej nieplanowanych czynności konserwacyjnych.

Advancer Spectrum: duża oszczędność

– Nieustannie pracujemy nad usprawnianiem naszych produktów na wszystkich możliwych frontach. Analizując nowe technologie chłodnicze dla naszych naczep, nabraliśmy przekonania o pozytywnym wpływie ekonomicznym i środowiskowym nowych urządzeń Thermo King Advancer — powiedział Jesper Bundgaard, dyrektor zarządzający Vendelbo Spedition. – Nasze nowe dwukomorowe naczepy z bocznymi drzwiami są już użytkowane w całej Danii i Skandynawii, a agregat Advancer Spectrum zapewnia dużą oszczędność paliwa. Połączenie cichej pracy z wysoką wydajnością umożliwia nam elastyczne reagowanie na zapotrzebowanie naszych klientów na wielotemperaturowe wymogi transportu żywności, artykułów farmaceutycznych i innych produktów wrażliwych na zmiany temperatury.

– Dzięki agregatom Advancer Spectrum nasi klienci mogą osiągnąć nowy poziom wydajności w konfiguracjach z wieloma strefami temperatury przy precyzyjnym zarządzaniu temperaturą oraz redukcji kosztów paliwa i eksploatacji — powiedział Jozsef Torok, regionalny kierownik sprzedaży w Thermo Kingu na Danię, Finlandię i Norwegię. – Agregaty A-500 Spectrum zapewniają maksymalne wykorzystanie skrzyni naczepy. Niezależnie od kombinacji artykułów tworzących ładunek, agregat Spectrum umożliwia ich transport w jednej naczepie, co pozwala klientom łatwo i szybko reagować na nawet największe zapotrzebowanie. A-500 Spectrum daje firmie Vendelbo Spedition pewność posiadania najbardziej ekologicznego i najoszczędniejszego agregatu chłodniczego na rynku, w pełni zgodnego z aktualnymi przepisami i gotowego na każde nowe wyzwanie.

Advancer Spectrum

Dwa lata telematyki

Advancer Spectrum to pierwszy na rynku agregat do naczep wielotemperaturowych oferujący pełną przejrzystość zużycia paliwa. Klienci mogą uzyskać dostęp do stanu zużycia paliwa i innych danych, zarówno z poziomu agregatu, jak i zdalnie, za pośrednictwem telematyki, co umożliwia im optymalizację floty w bardziej innowacyjny sposób. Advancer Spectrum jest objęty dwuletnią usługą pełnej, dwukierunkowej łączności telematycznej.

Zasilanie agregatu Advancer Spectrum jest określane przez producenta jako lekka hybryda pracująca pod napięciem 48V. Urądzenie może utrzymywać dwie odmienne temperatury w poszczególnych przedziałach ładowni, a zarządzaniem temperaturą i kontrola nastawień są bardziej precyzyjne.

Nowe, montowane osobno parowniki zapewniają zwiększoną wydajność w całej przestrzeni ładunkowej. Emisja spalin silnika jest znacznie poniżej maksymalnej dozwolonej przez najnowsze normy emisji NRMM Stage V. Agregaty Advancer Spectrum mogą współpracować z alternatywnymi źródłami zasilania firmy Thermo King, takimi jak elektryczna oś AxlePower czy HybridDrive, płynnie przełączający się między silnikiem diesla i elektrycznym.

Wszystkie agregaty Thermo King Advancer są produkowane w Galway w Irlandii.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź