sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościRenault Trucks na targach Solutrans

Renault Trucks na targach Solutrans

Renault Trucks weźmie udział w targach Solutrans, które odbędą się w Lyonie w dniach 21-25 listopada 2023 r.

Na stoisku o powierzchni ponad 900 m2 producent zaprezentuje dziesięć pojazdów. Zostaną pogrupowane w sekcjach: elektromobilność, mobilność miejska, efektywność energetyczna oraz gospodarka o obiegu zamkniętym.

Elektrycznie…

Odwiedzający targi Solutrans będą mieli okazję zobaczyć na stoisku nowe ciężarówki T E-Tech i C E-Tech. Pojazdy te, przeznaczone do dystrybucji regionalnej i budownictwa miejskiego są produkowane seryjnie w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse. Obok nich francuska firma zaprezentuje Renault Trucks E-Tech D z nową stylistyką przodu. Ten pojazd wyposażono w nowe systemy poprawiające bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników dróg, zgodne z rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa (GSR), które ma wejść w życie w lipcu 2024 r.

Renault Trucks zaprezentuje również pojazdy dostawcze. Jednym z nich będzie elektryczny Renault Trucks E-Tech Trafic z nadwoziem chłodniczym. Drugi lekki pojazd użytkowy firma pokaże podczas konferencji prasowej w środę, 22 listopada.

Gamę pojazdów miejskich uzupełnią dwa rowery towarowe Kleuster Freegônes. Pierwszy z nich będzie miał zabudowę o pojemności 2 m3 i ładowności 300 kg. Drugi firma zaprezentuje w wersji „spożywczej”. Te trójkołowce ze wspomaganiem elektrycznym są obecnie montowane w zakładzie Renault Trucks w Vénissieux. Dystrybuuje je sieć firmy.

Na dziedzińcu centrum wystawowego będzie można zobaczyć:

– 26-tonową kabinę D Wide E-Tech Low Entry Cab, zamienioną w sztukę uliczną przez lyońskiego artystę Birdy Kids,

– trzeci rower Freegônes, tym razem w roli śmieciarki zdolnej do współpracy z ciężarówką D Wide oraz

– ciężarówkę ze specjalnej serii pojazdów używanych T Red.

…i spalinowo

Firma zaprezentuje również nowe, oszczędne ciężarówki, a wśród nich model T DE z 13-litrowym silnikiem o mocy 480 KM wyposażonym w Turbo Compound. Model 2024 ma nowe, wygodne i ergonomiczne wyposażenie kabiny oraz systemy zgodne z GSR.

Ciężarówki z gamy ciężkiej może zasilać paliwo B100, zarówno w opcji B100 exclusive, jak i B100 flexible. To paliwo alternatywne jest w 100% odnawialne i kwalifikując się dla B100 exclusive do naklejki CRIT’AIR 1 dotyczącej czystego powietrza.

Renault Trucks
Renault Trucks T Red

Renault Trucks France zaprezentuje Restart, komercyjną ofertę używanych ciężarówek po regeneracji. Celem programu jest wydłużenie eksploatacji pojazdów, co ogranicza konieczność inwestowania w nowe samochody. Po 3-4 latach użytkowania ciężarówki odnawia się, a ich oprogramowanie aktualizuje. Następnie odnowione pojazdy trafiają z powrotem do właściciela na kolejne trzy lata eksploatacji.

Producent zaprezentuje również nową serię używanych samochodów ciężarowych T Red. Firma chętnie angażuje się w obrót pojazdami używanymi. Ciężarówki Renault Trucks zaprojektowano tak, aby przekroczyć symboliczną granicę miliona kilometrów.

Oxygen

Podczas targów Solutrans zadebiutuje Oxygen, eksperymentalna 16-tonowa, elektryczna ciężarówka opracowana dla logistyki miejskiej przez Renault Trucks, Geodisa i 17 innych partnerów.

Samochód uwzględnia wszystkie ograniczenia i wymagania związane z dostawami miejskimi, w tym eliminację zanieczyszczeń i hałasu oraz poprawę bezpieczeństwa czynnego i biernego.

Ponadto trzy pojazdy z elektrycznej gamy E-Tech będą dostępne do jazdy próbnej na zamkniętym torze, podczas gdy rowery towarowe Freegônes będzie można wypróbować na zadaszonym torze w hali 1.

Renault Trucks T Red
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź