wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościZmiany w zarządzie Grupy Zeppelin

Zmiany w zarządzie Grupy Zeppelin

Matthias Benz, obecnie dyrektor zarządzający Raufoss Technology, spółki CAG-Holding, z dniem 1 lipca 2024 r. obejmie stanowisko członka zarządu Grupy Zeppelin.

Natomiast 1 października 2024 r. zastąpi on Petera Gerstmanna na stanowisku prezesa zarządu. Tak zdecydowała rada nadzorcza Zeppelin GmbH na posiedzeniu w grudniu 2023 r.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy mianować Matthiasa Benza na następcę Petera Gerstmanna – podkreśla Andreas Brand, przewodniczący rady nadzorczej Zeppelin GmbH, burmistrz miasta Friedrichshafen i przedstawiciel Fundacji Zeppelin, będącej akcjonariuszem spółki. – Matthias Benz ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na poziomie krajowym i międzynarodowym i stawia czoła wyzwaniom w strategiczny i zdecydowany sposób. I zawsze pociąga ludzi za sobą.

– Peter Gerstmann przekazuje mi wspaniały, zaangażowany i zmotywowany zespół – mówi Matthias Benz. – Nie mogę się doczekać objęcia nowej roli i chciałbym podziękować radzie nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyła.

Grupa Zeppelin: solidny fundament

Matthias Benz pełnił funkcje kierownicze na różnych stanowiskach w Niemczech i za granicą w Grupie ZF. Był między innymi dyrektorem finansowym w ZF North American Operations, dyrektorem zarządzającym ZF Services w Schweinfurcie, członkiem zarządu ZF Marine w Padwie, a następnie wiceprezesem wykonawczym ds. sprzedaży i pozyskiwania klientów w ZF w Friedrichshafen. Od 2020 roku jest dyrektorem zarządzającym Neuman Aluminium / Raufoss Technology i członkiem kadry kierowniczej najwyższego szczebla CAG-Holding. Neuman Aluminium / Raufoss jest jednym z międzynarodowych producentów komponentów aluminiowych dla motoryzacyjni i innych gałęzi przemysłu.

Peter Gerstmann ma 62 lata i jest prezesem zarządu Grupy Zeppelin od 2010 roku. W firmie pracuje od 24 lat. Z dużym wyprzedzeniem poinformował radę nadzorczą, że po 15 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego Grupy Zeppelin chciałby przekazać obowiązki następcy.

W 2002 roku Peter Gerstmann przejął zarządzanie Zeppelin Systems. Od 2007 roku był także dyrektorem zarządzającym ds. kontrolingu w Zeppelin GmbH, aż do mianowania go na prezesa zarządu w 2010 roku.

– Odchodzę w czasie wstrząsów gospodarczych i geopolitycznych, więc rzeczywiście jest mi dość trudno ustąpić – mówi Peter Gerstmann. Po wycofaniu się z zarządu, będzie doradzać i wspierać swojego następcę oraz radę nadzorczą do końca roku.

– Jest jeszcze za wcześnie, aby się żegnać, ale mamy wobec Petera Gerstmanna ogromny dług wdzięczności. Za jego czasów Grupa Zeppelin ogromnie się rozwinęła. Peter Gerstmann pozostawia po sobie solidną, wszechstronną, stabilną finansowo i dochodową firmę – podkreślił Andreas Brand. Sprzedaż Grupy Zeppelin wzrosła z około 2 miliardów euro w 2010 r. do 3,8 miliarda euro w 2022 r. W 2010 r. na całym świecie zatrudniała ona około 6000 pracowników, a obecnie ponad 10 000 w 26 krajach.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź